Сексолог: 1% от жените са постоянно пред безконтактен оргазъм

Сексологът Трейси Кокс изброи редки и на пръв поглед странни, но въпреки това възникващи интимни разстройства. За това пише тя в статия за Daily Mail.
Кокс каза, че е имала клиент със секссомния, състояние, при което човек прави секс в съня си, без да го осъзнава. „Болестта наистина съществува и може да е по-често срещана, отколкото показват статистиките, защото хората са твърде уплашени или смутени, за да си го признаят. Известно е, че някои неща влошават ситуацията: стрес, лишаване от сън, алкохол и сънна апнея“, каза тя.
Един процент от хората по света, предимно жени, продължи Кокс, се оплакват от това, което се нарича постоянно разстройство на гениталната възбуда, състояние, което може да причини спонтанни оргазми без никакъв сексуален контакт или стимулация.
„Ако идеята за безкрайни оргазми ви звучи привлекателно, помислете отново. Много пациенти постоянно са на прага на оргазъм, но всъщност не го изпитват. Ако успеят да достигнат кулминацията, може да им трябват няколко оргазма в продължение на няколко часа или дори дни, за да спре натрапчивото чувство. „А кулминацията може да бъде придружена от изтръпване, парене или болка“, предупреди тя.
Друго необичайно разстройство, идентифицирано от Кокс, е синдром на Коро или синдром на прибиране на гениталиите. Хората с това състояние изпитват свиване или прибиране на гениталиите или гърдите в тялото, което в крайна сметка може да бъде животозастрашаващо.
Пациентите упорито проверяват гениталиите си или се опитват да предотвратят това, например, като завързват предмети към пениса. Болестта е най-разпространена в Югоизточна Азия и Африка и често се свързва с местни културни вярвания, като духовно притежание или срам от неморално поведение.
Прочети цялата публикация



Кибуц Кфар Аза: Травмата на Израел от 7 октомври 2023
Мариела Нордел с опустошителна критика към Ана Шермин и "Ергенът" (СНИМКА)
Защо в Китай политици и военни просто изчезват?
Бил Гейтс на 70 г.: Как едно затворено дете стана най-богатият човек в света
"Руснаци, вървете си вкъщи": хиляди протестират срещу Орбан
Валяците (Перник) взеха Купата на България
Преброй бременните: как в Русия решават демографски проблеми
Руският президент посети команден пост и се срещна с началника на генералния щаб
Иво Балабанов и Девора Аврамова са №1 по крос кънтри у нас
Владимир Путин: Това е уникално оръжие, което никой друг в света не притежава
Ангел Кунчев: COVID-19 остава водещият вирус сега, три са доказаните случаи на грип
Празничните понеделници остават – депутатите не посегнаха на дългите уикенди
Белгийското правителство заплаши да „срине Москва със земята“. Руснаците отговориха
Половинката на Григор е кралицата на червения килим в Холивуд
Хебър - Левски 0:2 /първо полувреме/
Призрачният град насред джунглата: Индонезия строи изкуствена столица без жители
Гръцки депутат: Български туристи с фалшиви инвалидни карти заемат паркоместа за инвалиди
Жоао Невеш се завръща в групата на ПСЖ за мача с Лориен