Трафикът на българските гранични контролно-пропускателни пунктове на 28 март 2025 г.
Границата с Румъния:
На 27 март е спряно движението по Дунав мост при Русе. Във връзка с извършвания основен ремонт на съоръжението преминаването на леките автомобили ще бъде ограничено за 12 часа - от 9 до 21 часа на 27 март, а на тежкотоварните автомобили - до 24 часа – от 9 часа на 27 март до 9 часа на 28 март.
При спирането на трафика по Дунав мост шофьорите на тежкотоварни превозни средства ще могат да ползват паркинги в областите Русе, Велико Търново, Ямбол и Хасково.
Границата с Република Турция:
Трафикът на ГКПП "Капитан Андреево" и ГКПП "Лесово" е интензивен на изход за товарни автомобили.
Временно преминаването през ГКПП "Малко Търново" се извършва на едно трасе поради реконструкция на пункта.
Границата с Република Северна Македония: Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Границата с Република Сърбия:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове
Границата с Гърция:
На пътя от гръцка страна по дестинацията Рудозем - Ксанти се извършват строителни дейности. Гръцките власти са поставили табели, на които е указано, че теренът е строителна площадка и не се допуска влизането на външни лица в обекта.
През граничните преходи в района на Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона .




Трафикът на българските гранични контролно-пропускателни пунктове на 26 октомври 2025 г.
България чества Деня на народните будители
Днес е Архангелова задушница
The Telegraph: Бягствата на млади украинци от страната и фронта се превръщат в главен политически проблем за Зеленски
Има ли смисъл от охладителите за лаптопи
Днес ще е слънчево и топло за ноември
Хусите изправят пред съда 43-ма служители на ООН
Лидерът на опозицията в Тайван: НАТО излъга, че няма да се разширява на Изток - това е причината за войната в Украйна
Слънчев и спокоен 1 ноември по Южното Черноморие
В Struma.com! Скандал в ловното дружество „Сокол – 1911“: Обвиниха най-добрия ловец на вълци в „грубо поведение“ и го лишиха от право на лов, животновъди: „Без него вълците ни унищожават“
Филмът “ Един грам живот“ тръгва по кината от 14 ноември