Какво е състоянието на 13-годишното дете с менингит и какви са последствията за здравето след боледуване

13-годишното дете с менингит, настанено в столичната педиатрия, е в тежко, но стабилно състояние, казаха от болницата. То е там повече от седмица. „Детето показва тенденции към стабилизиране. Продължаваме да полагаме постоянни грижи за възстановяването му. Към момента проблемите, които имахме, са преодолени, мисля, че вървим към положителна посока, времето ще покаже", заяви д-р Таня Тенева, началник на отделението за интензивно лечение към СБАЛ за детски болести. Тя обясни, че при тях обикновено не постъпват пациенти с менингит, а с тежки усложнения като промени в съзнанието и сърдечно-съдовата функция. Случаите на менингококова инфекция, които се отчитат сега, експертите обясняват със сезона - именно по това време на годината това заболяване се разпространява. Тези случаи доведоха до търсене на ваксина срещу инфекцията в аптеките от много родители. От днес РЗИ-та поставят такава. Желаещите трябва да я закупят от аптеките.
Прочети цялата публикация



Лияна Панделиева: Поколение без инстинкт за самосъхранение - родителите са първите виновни
Проверки на водните атракциони по морето след тежките инциденти от миналото лято
Нургюл Салимова алармира за криза в родния шахмат и заплашва с напускане
50-годишната Милица Гладнишка призна: Не искам сватба!
Крило на Левски се сбогува емоционално със "сините" - сподели за трудностите и разкри за голяма лична драма
Какво е състоянието на двамата мъже след стрелбата на плаж „Кабакум“?
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Голям скандал и остри критики се развихри в лагера на Белгия
Какво не трябва да се прави по време на лятното слънцестоене
Владо Йончев: Краят на войната ще е най-кръвопролитен
Омбудсманът скочи срещу идеята помощта за отопление да се плаща на два транша
Година след „Холдингът на Чичко Тревичко“: АКФ пита защо няма действия срещу Ковачки