Папагал, избягал от дома си, напсува пожарникарите, дошли да го спасят

Папагал избяга от дома си в южния шведски град Гьотеборг, напсува пожарникарите, пратени да го спасят и се съгласи да се върне при собственичката си само срещу цигара. Историята като от анимационен филм на "Дисни" се разигра в сряда вечерта, пише всекидневникът "Гьотеборгс постен", цитиран от flagman.bg.
Дени Мууш и колегите му пожарникари били навън по друга задача в "Кортедала" (квартал на Гьотеборг, превръщащ се напоследък с бърза скорост в мигрантско гето - б.а.), когато били извикани да помогнат на папагал в беда. Той бил избягал от къщи, кацнал на високо дърво и не желаел да се прибере. "Всъщност не е част от нашата работа да се занимаваме с избягали или заклещени животни, въпреки че много хора мислят, че правим и това. Но ако можем да помогнем, защо да не се отзовем", разказва г-н Мууш.
Дени и колегите му от спасителната служба на Гьотеборг се заели с операция по залавянето на птицата. Докато Мууш бил на земята, един от другите пожарникари бил издигнат горе край нея.
Цветното пиле обаче не изглеждало особено благодарно на своите спасители. "Той се разкрещя "Ши*айте се", разказва пожарникарят. Въпреки наглостта на животното беглец, спасителите не се отказали да го хванат. Тези птици се страхуват от тъмнината и затова пилето не било особено склонно да помръдне от мястото си. След неколкочасови усилия, чак към 22:00 успели да го примамят.
След като нищо друго не помогнало, собственичката му си признала, че папагалът обича цигари. "Тя ни каза, че той ще поддаде, ако му дадем цигара. Аз не разбирам от папагали, но колегите му подадоха цигара и наистина успяха да го примамят", разказа Дени Мууш. Така папагалът с мръсна уста е бил спасен. В момента е невредим при собственичката си.
Прочети цялата публикация



В памет на Калин Терзийски - За живота, смъртта и лицемерието
„Избягал от военна служба“: Род Стюарт нападна остро президента Доналд Тръмп
Отстраниха работник, крещял на Тръмп в завод на Ford, президентът му показа среден пръст ВИДЕО
Превръща ли се Южна Африка в мафиотска държава?
Млада жена издъхна след удар с бутилка и намушкване в Монтанско
Трагедия в с. Билка: 73-годишна жена загина при пожар в дома си
24 човека загинаха при атака с дронове срещу хотел в черноморския курорт Хорли край Херсон
Екшън в Петрич! Син на началник на КПП Златарево заловен с канабис, бяга от полицаите, отказва тест за наркотици
Скрийте захарта на това място у дома, за да започнат парите да прииждат
Бащата на Сияна: В прогнилата държава червеите вече ядат децата ни
Лидия разкри истината за годежа (СНИМКИ)
Управител на българска компания е осъден в разследване на Европейската прокуратура
Двама, седнали зад волана на кокаин в Бургаско, нощуваха в ареста
Кой си тръгва с Радев от президентството и кой остава?
Отчетено е превишаване на стойностите на серен диоксид над Димитровград
Над 1000 души бяха евакуирани след свлачище в Сицилия (ВИДЕО)
Откриха мъртъв пеликан в Мартен, птицата е предадена на РИМ - Русе