Бачев: Несправедливо е какво се е случило с изпълнителите от близкото минало

„Изключително несправедливо е какво се е случило с изпълнителите от близкото минало. Много българи не биха изкарали и няколко дни с 307.07 лв.”. Това заяви министърът на културата Мариан Бачев по повод пенсията на джаз певицата Мими Николова. За казуса стана ясно по време на лайф на „Като две капки вода”, където изпълнителката беше имитирана от Михаела Филева.
По думите на министъра обаче не е в прерогативите на Министерството на културата да помогне на дейците на културата, а на Социалното ведомство. „Моите предшественици са оценили колко Мими Николова е допринесла за българската култура и през 2020 г. са я удостоили със значка „Златен век” със съответната парична стойност. Година по-късно се решава всички изпълнители, които се свързват със „Златния орфей”, да получат месечна награда в размер на 500 лв. за 3 години. След изтичане на този срок над 130 души получават пожизнена пенсия от бюджета на Културното ведомство, каквато получава и г-жа Николова”, уточни Бачев.
Той коментира и окаяното състояние на сградата, в която се помещава Драматичния театър в Ямбол. „Играл съм на тази сцена и съм запознат с казуса. Ще финансираме ремонта на зданието от капиталовите разходи”, обясни ресорният министър.
Прочети цялата публикация



Тиери Анри направи на пух и прах Салах
Нов инцидент върна изгубената памет на индиец след 45 години
14 декември: Покоряването на Антарктида
Мистерия около заложна къща в Гоце Делчев
13 декември: Клането в Нанкин – 6 седмици ужас
12 декември: Създаден е Орденът на Дракона
11 декември: Кралят, който избра любовта пред короната
Дженифър Лопес планира пълна промяна на външността през 2026 г.
След финала на "Ергенът: Любов в рая": Натали и Орлин - все още влюбени и сгодени, Петър и Кристина - май не
10 декември: Балканът се отваря, пътят към свободата е открит
Лукашенко предупреди САЩ: Във Венецуела ви чака втори Виетнам
Виктор с разтърсващи разкрития за Дениз след "Ергенът": Виках полиция! (ВИДЕО)
Поредна среднощна масирана атака с дронове и ракети срещу Одеска област
Renault подкрепя ЕС за локализация производството на компоненти
Тошко Йоданов: ИТН свали вредния кабинет „Петков“, не сме женени за никоя власт
САЩ: Десетки милиони са в ледената прегръдка на зимата
Важен етап: акумулаторите поевтиняха достатъчно, за да направят слънчевата енергия достъпна денонощно
Завръща ли се Бензема в Олимпик Лион?
Кой и кога влиза при съдиите – защо съдът в Айтос не може да отговори?
5-тонен генератор възстанови работата на лявата котва на танкера "Кайрос"