Огромен триумф и възторжени аплодисменти за Софийската опера в Салерно (ВИДЕО)

Театър „Джузепе Верди" събра елита на италианската публика на премиерата на "Валкюра" от Рихард Вагнер. Софийската опера бе поканена да открие оперния сезон в Салерно на 11 и 13 април с втората част от тетралогията „Пръстенът на нибелунга“. Това е и първата Вагнерова опера, която се представя на сцената на театъра, открит през 1872 г. с „Риголето“ от Верди.
Постановката на Пламен Карталов, който вече е добре познат на публиката в Салерно с постановките на „Аида“ и „Бохеми“, предизвика огромния интерес на зрителите и билетите за двата спектакъла бяха разпродадени дни преди представленията.
Вагнерови последователи от цял свят аплодираха солистите, оркестъра и балета на Софийската опера. Цветя и викове „Браво!“ съпроводиха поклоните на Мариана Цветкова, Цветана Бандаловска, Гергана Русекова, Олафур Сигурдарсон, Бяртни Тор Кристинсон, Мартин Илиев, осемте валкюри Станислава Момекова, Силвия Тенева, Любов Методиева, Ина Петрова, Елена Механджийска, Цвета Сарамбелиева, Александрина Стоянова-Андреева и Весела Янева, диригента Евън-Алексис Крист и режисьора Пламен Карталов.
„Изключителна постановка и сценография, виртуозни вокални изпълнения“ – това са само част от отзивите на публиката.
Премиерата на „Валкюра“ отваря нов път за сътрудничество между Софийската опера и театър „Джузепе Вреди“. С тази постановка на Софийската опера спечели сърцата на публиката по време на гостуването си в историческия град Фюсен в Германия и в Скопие, Северна Македония миналата година. Отново с „Валкюра“ ще бъде открит новият сезон на Националната хърватска опера в Загреб.
В продажба са билетите за тазгодишния Вагнеров фестивал на Софийската опера, който започва на 26 юни с премиера на „Танхойзер“, продължава с четирите части на „Пръстенът на нибелунга“ - „Рейнско злато“ /28 юни/, „Валкюра“, /29 юни/, „Зигфрид“ /1 юли/ и „Залезът на боговете“ /3 юли/. С втори спектакъл на „Танхойзер“ фестивалът ще бъде закрит на 5 юли.
Дебютът на „Валкюра“ бележи нова глава в сътрудничеството между Театър Верди и Софийската национална опера.
Прочети цялата публикация




Блясък от Южна Италия в Стара Загора: Легендарната филхармония „Джузепе Верди“ от Салерно с концерт под звездите
Словенският съдия Славко Винчич – сълзи от щастие след исторически наряд за финала на Мондиал 2026
„Опера на площада“ 2026
Оркестърът на театър „Джузепе Верди“ в Салерно с 6 концерта у нас
Карлос Сантана, ветеранът от Уудсток, стана на 79 г.
Милиони испанци празнуваха втората световна титла на Мондиала (ВИДЕО)
Шофьорът с 3,43 промила, избягал след катастрофа в София, е с десетки нарушения на пътя (ВИДЕО)
Евтим Милошев: Представители на Евровизия направиха оглед на НДК за догодина (ВИДЕО)
Луис Инасио Лула да Силва: Срам за страната, нуждаем се от нови герои на терена
Огромен пожар поглъща прочутата гора Фонтебло край Париж (видео)
Гърция блокира пакета със санкции на ЕС за руски банки
Защо психиката ни изгражда защитни механизми и кога те започват да ни пречат
НА ЖИВО: Отзивите след Левски – Университатя Крайова
Силен порой по Черноморието, кола затъна в подлез във Варна
Уволнения след наркотестове във френското правителство
Левски пропусна да вземе по-сериозна преднина срещу Университатя, но все пак победи