Украинците в САЩ са заплашени от депортация и пращане на фронта заради подкрепа към противниците на Тръмп

Посолството на САЩ в Киев предупреди украинците, че техните визи могат да бъдат отменени и че оставането им в Съединените щати не е право, а привилегия.
Посолството публикува във Фейсбук няколко цитата от държавния секретар Марко Рубио: „Вашата виза е изтекла“, „Вашата виза е отменена“, „Трябва да напуснете“.
Рубио е цитиран да казва: „Посещението на Америка не е право.
Това е привилегия, дадена на тези, които уважават нашите закони и ценности.“ Посолството пусна подобни публикации и в Instagram Изданието "Страна" смята, че публикациите може да са намек към украинците, че може да бъдат принудени да напуснат САЩ.
По-рано днес бившият премиер на Украйна (2010-2014 г.) Микола Азаров съобщи, че украинци, живеещи в Съединените щати, са участвали в протестите срещу политиката на американския президент Доналд Тръмп.
Според него сега ги очаква депортация от страната, след което всички ще бъдат мобилизирани в редиците на въоръжените сили на Украйна.
В началото на март Ройтерс съобщи, позовавайки се на свои източници, че администрацията на Тръмп може да отмени бежанския статута на най-малко 240 000 украинци. Тогава Тръмп коментира, че разглежда този въпрос.
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте е посетил днес украинския черноморски град Одеса. Той е бил придружен от президента на страната Володимир Зеленски. За визитата на шефа на военния алианс стана ясно от негова публикация в социалните мрежи.
Today I visited Odesa along with @ZelenskyyUa
Ukraine’s people have endured so much - not least Russia’s Palm Sunday attack on Sumy. NATO support is unwavering. We will continue to help Ukraine so it can defend today and deter future aggression, ensuring a just and lasting peace pic.twitter.com/FQb4p66Iad
"Подкрепата на НАТО към Украйна остава непоколебима". По думите на Рюте алиансът ще продължи да помага на Украйна.
Прочети цялата публикация



Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
Жителите на Донбас: Как въобще може да ни изоставят?
Politico: Корупционният скандал в Киев ще принуди Зеленски да приеме плана на Тръмп
Таен план за Украйна? Какво се знае и защо ЕС се тревожи
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Тръмп атакува Европа и обещава подкрепа за свои кандидати
Немският политолог Патрик Бааб: Зеленски може да опита да избяга от Украйна
Антониу Коща: Европа трябва да се пази дори от своите съюзници
Владимир Путин в Делхи: Русия ще продължи да доставя петрол на Индия
Тръмп е доволен от срещата на Стив Уиткоф и Джаред Кушнер с Путин
Кардиолози от ,Сърце и Мозък’ върнаха към живота 42-годишен мъж
Напрежение в Своге, местните прогониха участници в митинга на ДПС (видео)
Марсилия надви драматично в голово шоу Унион Сен Жилоа
Монако постигна трудна победа над Галатасарай
Атлетико (Мадрид) победи като гост ПСВ Айндховен с 3:2 за трети пореден успех
Категоричен Тотнъм надделя с лекота над Славия Прага
Тотнъм надви чешкия Славия Прага с 3:0 в ШЛ
Аталанта победи Челси в Бергамо с 2:1
Ливърпул спечели с дузпа в края срещу Интер
Барселона победи Айнтрахт с два гола на защитника Кунде