Ал-Ахли е новият победител в Шампионската лига на Азия!

Ал-Ахли е новият победител в Шампионската лига на Азия! На финала, който се игра на стадион "Крал Абдула" в Джеда, саудитците победиха японския Кавазаки Фронтале с 2:0 с голове на Вендерсон Галено в 35-ата и Франк Кесие в 42-рата минута след две асистенции на Роберто Фирмино.
В състава на Ал-Ахли личаха доста сериозни имена като вратаря Едуар Менди, защитниците Роджър Ибанес и Мерих Демирал, халфовете Франк Кесие, Риад Марез и Габриел Вейга, който се появи от пейката и нападателите Роберто Фирмино, Галено и Айвън Тони.
По пътя си към финала "зелените" елиминираха последователно Ал-Райан (5:1 общ резултат), Бурирам (3:0) и Ал-Хилал (3:1). Кавазаки Фронтале пък може да се похвали с отстраняването на Кристиано Роналдо и неговия Ал-Насър (3:2) на 1/2-финала.
Във финалния сблъсък класата на саудитците си каза думата и те успяха да наложат волята си с два гола през първото полувреме. В 35-ата минута Галено получи топката на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален удар порази вратата за 1:0.
В 42-рата минута Франк Кесие удвои преднината на своя тим, засичайки с глава центриране на Роберто Фирмино отдясно.
Така Ал-Ахли ликува с трофея за пръв път в историята си, след два загубени финала през 1986 и 2012 г. Той стана третият тим от Саудитска Арабия, който печели този турнир след рекордьора Ал-Хилал с 4 титли и Ал-Итихад - с 2.
Прочети цялата публикация