Община Стара Загора подкрепя късометражен филм с участието на Мария Бакалова и с послание срещу войната на пътя

Късометражният филм „Това, което остава“на режисьора Димитрис Георгиев пристига със специална прожекция в Стара Загора на 15 май от 18.00 ч. в Регионалната библиотека „Захарий Княжески“.
Продукцията е реализирана от No Blink Pictures, New European Wave Entertainment и Five Oceans, с подкрепата на Националния филмов център, Община Стара Загора, Община София, Община Бургас и Министерството на младежта и спорта. В списъка с продуценти се отличават имената на Александър Алексиев, Борислав Бориславов, Николай Стоичков, Теодора Младенова, Юлиан Костов и Мария Бакалова.
След премиерата си в кино „Одеон“ и силното си представяне на 29-ия София Филм Фест, лентата с участието на номинираната за „Оскар“ Мария Бакалова, Захари Бахаров, Елена Телбис, Ян Лозев и Симеон Георгиев продължава пътя си из страната с важна социална мисия – да повдигне темата за насилието на пътя и мълчанието след трагедията.
Сюжетът проследява младия Ян, който след смъртта на сестра си в катастрофа започва да разплита нишките на семейно мълчание, пропито с вина, срам и несправедливост. Филмът не само разказва лична история, но отправя и критичен поглед към съвременното общество и закъсняващите институции.
Режисьорът Димитрис Георгиев черпи вдъхновение от лична трагедия – загубата на баща си в катастрофа – и заедно със сценариста Марий Росен създава силен емоционален разказ с послание.
„Това, което остава“ не просто разказва история. То е покана за разговор – за загубата, която не виждаме, за отговорността, която често никой не поема, но и за надеждата, че силата на духа ще успее да върне вярата в бъдещето. И ако това, което остава, е мълчанието – не е ли време най-после да го нарушим?
Първият официален трейлър можете да видите ТУК.
Прожекцията е с вход свободен, а зрителите ще могат да се срещнат с част от екипа на филма.
Димитрис Георгиев завършва „Кино и телевизионна режисура“ в НАТФИЗ през 2021 г. Още като студент прави впечатление с късометражните си филми „Последните 2 дни“, „Това лято през зимата“ и „Заедно без теб“, селектирани на редица международни фестивали. През 2021 г., заедно с Марий Росен снимат пълнометражния си дебютен филм „Татко“, който тази година има своята премиера в програмата „Ново българско игрално кино“ в рамките на 29-ия „София Филм Фест“. Димитрис Георгиев става част от селекцията режисьори на в програмата Talents Sarajevo, а от 2025 г. е член на Европейската филмова академия.
Информацията е предоставена от Темз Арабаджиева, литературен блогър и ПР специалист.
Прочети цялата публикация




Научна конференция “Операта и градът” ще се проведе в Стара Загора
Конкурсът „Млад еколог“ е с нов творчески формат
Община Стара Загора и институции обединяват усилия в кампания за превенция на пътни произшествия
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Тръмп твърди, че е спрял война между две страни, които се намират на повече от 2000 км една от друга
TalentVision представя: режисьорът на „Казино Роял“ Мáртин Кембъл с мастър-клас у нас
Община Стара Загора подкрепя Старозагорската опера с допълнително финансиране за операта „Риголето“ в НДК
МКБППМН - Стара Загора проведе три ключови превантивни кампании
Мария Бакалова се върна в България, за да участва в протеста (СНИМКИ)
Стара Загора отново обединява добротворци в инициативата „Чудната елха“
Смел зарзаватчия отнел оръжието на стрелеца в Сидни
Европа вече обмисля немислимото: как да отвърне на Русия
Орманджиев: Ако Радев реши да прави партия, трябва да подаде оставка и Конституционният съд да я одобри
Слънчево време утре
Румен Радев запали първата свещ на Ханука в Централната софийска синагога (снимки)
Кеселова обясни защо е паднало правителството
Палестинец бе убит на Западния бряг от израелската армия
Италианската кухня - част от нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
Кметът на Враца - Калин Каменов с гневен пост във Facebook: "По-унизителна и незаслужена победа не бях гледал"