Мария Бакалова и Юлиан Вергов ще бъдат водещи на годишните музикални награди на „БГ радио“

Мария Бакалова и Юлиан Вергов ще водят годишните музикални награди на „БГ радио“, съобщават организаторите, предава БТА.
Специално за церемонията, посветена на триумфа на българската музика, първата българка, номинирана за награда „Оскар“ се завръща в България от Лос Анджелис, САЩ. Рамо до рамо с изключителната Мария Бакалова ще бъде един от най-вдъхновяващите и популярни български актьори – Юлиан Вергов. Любимецът на българската публика е един от най-големите фенове на „БГ радио“ и открояващ се водещ на церемонията две поредни години - през 2022 г. и 2023 г. Две от най-разпознаваемите лица в българското кино и театър ще въвлекат публиката в празник на българската музика – вечер, която всяка година събира най-големите имена в родната музика и отдава заслужено признание на артистите, които пишат съвременната музикална история на България“, коментират от екипа на „БГ радио“.
По думите им първият златен килим в България ще посрещне най-големите звезди на българската музикална сцена и обичани лица от екрана преди началото на церемонията, а Лили Иванова ще сподели с публиката уникално изпълнение от сцената в зала „Арена 8888 София“ на 25 май 2025 г.
Както писа БТА, Васил Найденов ще получи извънредната награда, посветена на артиста и отпечатъка, който остава в историята на българската поп музика – „Най-обичан български поп изпълнител на всички времена“. „БГ Вдъхновение“ на името на Ана-Мария Тонкова, награда, символ за изключителен принос и пример за всеотдайност към българската музика, тази година ще бъде връчена на Богдана Карадочева.
Ще бъдат представени нови изпълнения ,създадени за сцената на наградите, от Васил Найденов, Тони Димитрова, Христо Стоичков, братя Аргирови, Миро, Любо Киров, Мария Илиева, Графа, „Фондацията“, „Молец“, Дара, Дара Екимова, Михаела Маринова, Кристиан Костов.
Събитието се случва, благодарение на екип, ръководен от Марвин Дайтман – творческият двигател, зад някои от най-пищните и зрелищни церемонии на песенния конкурс „Евровизия“ през последните години, включително и през 2025 г. Той бе творчески директор на концерта на Лили Иванова, на 14 декември в „Арена 8888 София“.
Междувременно, продължава вторият етап от гласуването за годишните музикални награди в сайта на „БГ радио“.
Прочети цялата публикация



Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Грандамата на българския джаз Камелия Тодорова празнува рожден ден днес
Президентът Илияна Йотова ще връчи голямата награда на БНР „Сирак Скитник“
АИКБ обявява началото на номинациите за XIII-то издание на наградите „Икономика на светло“
Обявиха водещите на юбилейното 70-о издание на "Евровизия" във Виена
Найден Тодоров покорява Прага с концерт в Рудолфинума
Георги Христов отбелязва 62-рия си рожден ден днес
Детският радиохор е носител на Голямата награда „Сирак Скитник“ за 2025
Радата ще маха отсрочката за мобилизация на над 25-годишните студенти
Среща на Евроклуба при БТПП във връзка с поемането на председателството на ЕС от Република Кипър
20 минути дълбоко дишане с музика създават мозъчни модели като при халюциногени, показва ново изследване
Ювентус привлече младата звезда на Манчестър Сити Джъстин Обоаводуо с договор до 2028 година
Ежедневната консумация на манго подобрява метаболитното здраве при предиабет
България ще кандидатства за вписване на Розовата долина в ЮНЕСКО
Аркади Шарков: Данните за инфлацията в здравеопазването са изкривени
Инспекторатът и Общинската полиция засилиха контрола за спазване на обществения ред
Старозагорското село Михайлово ще отпразнува традиционно Тодоровден
Защо броколи е най-полезният зеленчук в света?
Пациенти губят проценти след обжалване на ТЕЛК