БНР Стара Загора | 16.05.2025 09:46:40 | 24

ДСБ-Стара Загора с нови председатели на общинската и областна организации


Старозагорската организация на „Демократи за силна България“ избра нови председатели на общинската и областната си организация. На редовно заседание активът на формацията гласува доверие на Ива Радева и Георги Георгиев. Радева, бивш областен управител на Стара Загора, сменя като общински председател заемащия тази длъжност от учредяването на партията Румен Димитров. От своя страна Георги Георгиев поема позицията на областен лидер от Светла Карастоянова. Като естествен ход на смяна на поколенията в управлението на ДСБ-Стара Загора определи промените в ефира на Радио Стара Загора Ива Радева.

Разширяване на обществена подкрепа за партията е основната задача, която новият общински лидер си поставя. Иван Радева подчерта, че като част от обединението ПП-ДБ от ДСБ ще продължат да отстояват на местно ниво разумните за хората и Общината решения. Тя увери, че коалицията остава единствената конструктивна опозиция на съществуващото, по думите й, безкритично мнозинство в старозагорския общински съвет. 

Повече по темата за местните политики, управлението на държавата и приемането на еврото може да чуете в интервюто на Живко Ивано с Ива Радева:


Прочети цялата публикация