Предстои тотална чистка в Ман Юнайтед след проваления сезон

Болезнената загуба в сряда на финала на Лига Европа с 0:1 от Тотнъм сложи край на катастрофален сезон за Манчестър Юнайтед. Огромните финансови щети са принудили ръководството на отбора от "Олд Трафорд" да обяви всички играчи за продажба, както пишат английските медии!
Сезонът на черните кошмари и негативните рекорди завърши по най-лошия възможен начин за отбора, воден от Рубен Аморим. Финалът на "Сан Мамес" в Билбао лиши Манчестър Юнайтед от последната им цел – трофей, като отборът завърши сезона без отличие. Добавяйки и 16-то място, на 44 точки от шампиона Ливърпул, равносметката е ужасяваща!
Вследствие на това е оправдано португалският мениджър да обмисля напускане, въпреки че има договор за още две години. Шокът обаче идва от ръководството на клуба от "Олд Трафорд". "Сън" пише, че собственикът Джим Ратклиф е дал нареждане всички играчи да бъдат обявени за трансфер. Без нито едно изключение!
„Шефовете на "Олд Трафорд" се надяваха да приберат 100 милиона паунда (120 милиона евро) от класиране в Шампионската лига за следващия сезон. Но загубата от "шпорите" доведе до необходимостта от продажба на няколко звезди. Играчи като Бруно Фернандеш, Каземиро, Коби Майну, Люк Шоу, Хари Магуайър, Андре Онана и Алехандро Гарначо може да бъдат продадени това лято“, разкрива цитираният вестник.
Стойността на акциите на Манчестър Юнайтед под ръководството на сър Джим Ратклиф е спаднала с 60%, а мениджърът Рубен Аморим заплаши още преди снощния финал, че може да си стегне багажа, ако вече не е желан!
Хаосът в двора на "червените дяволи" се потвърждава от реакцията на Бруно Фернандеш след мача с Тотнъм. Португалският плеймейкър (30 г.) ясно предупреди: "Винаги съм бил искрен. Винаги съм казвал, че ще бъда тук, докато клубът не ми каже, че е време да си тръгна. Искам да направя повече и да върна славните дни на клуба. В деня, в който клубът реши, че съм излишен и че е време да се разделим... такъв е футболът, никога не знаеш. Но съм го казвал много пъти и ще си държа на думата. Ако клубът смята, че е дошло време да се раздели с някои от играчите, защото иска да спечели пари или нещо друго, такава е ситуацията. Футболът понякога е такъв, трябва да го приемем."
Сезон 2025-2026 ще бъде едва вторият през последните 35 години, в който Манчестър Юнайтед не се класира за европейските клубни турнири! При тези условия и особено в контекста на факта, че собственикът Джим Ратклиф вече е приложил масивни съкращения на разходите на всички нива, се правят планове с играчи, които биха могли да заместят скъпоплатените. "Лоренцо Лука, Матео Ретеги, Мойс Кийн и Жан-Филип Матета са разглеждани като опции."
Юнайтед ще трябва окончателно да се откаже от скъпите звезди, които са под наем, за да финансира летните си сделки. Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Антони може да се завърнат на "Олд Трафорд" това лято, след като играха съответно за Астън Вила, Челси и Реал Бетис, а клубът ще оцени офертите за всички тях", пише още "Сън".
Прочети цялата публикация



Челси платил близо 300 милиона за юноши на Ман Сити
Ключов полузащитник на Манчестър Юнайтед с успешна операция
Съмървил отива в Ал-Хилал, подписа за 4 години
Бреел Емболо желан от клубове във Висшата лига, Серия А и Америка
Елиът Андерсън официално облече светлосиния екип на Манчестър Сити
Отборът на Лионел Меси е разследван за трансфера на Каземиро
Астън Вила е изпратил оферта до Челси за Гарначо
Националът Филип Кръстев говори откровено за бъдещето си
Лудогорец се изправя срещу Локомотив Пловдив в очаквано интересен мач
Веласкес: Това, което се случи в Левски, го има в Ман Юнайтед и в Ман Сити
Дива романтика при Корабите, общ.Царево: ФОТО НА ДЕНЯ
$15М взема Тръмп за титлата от Испания като данък премия от FIFA
Георги Кандев обмисля влизане в политиката след напускането на МВР
Домът на истинските карибски пирати оживява в 3D реконструкция (ВИДЕО)
€42000 за Дара и €36000 хонорар за Папи+€2000 храна за 1 концерт от общинската хазна
Никол Шерцингер сбъдна мечтата си – получава звезда на Алеята на славата в Холивуд
Stellantis превръща съчките от лозитбата в материал за интериор
Въпреки наказанието: Никола Цолов направи още една крачка към световната титла
Награждаване на Гран при на Унгария
Меси се показа за пръв път след финала на Мондиал 2026, няма да повярвате къде се появи (видео)