Новият треньор на ЦСКА ще получава феноменална за българските стандарти заплата

Португалецът Пауло Бенто ще бъде новият треньор на ЦСКА, освен ако не стане някакво чудо. Заплатата му ще е феноменална за родните стандарти – 100 000 евро на месец, което значи, че той ще получава по 1,2 млн. евро на година, пише „Мач Телеграф“.
Преговорите води лично спортният директор на „червените“ Пауло Нога, като идеята е Бенто да поеме ЦСКА за началото на новия сезон и да изгради силен отбор, който да се бори за титлата и да постигне добри резултати в Лигата на конференциите, ако разбира се „червените“ спечелят баража.
Пауло Бенто е взимал по-голяма заплата почти навсякъде, където е работил, като начело на националния тим на Южна Корея е получавал по 120 000 евро на месец. Неговата кариера е много богата, като е водил Спортинг Лисабон, националния тим на Португалия, бразилския Крузейро, гръцкия Олимпиакос, китайския Чонгкинг Лифан, както и държавните тимове на Южна Корея и ОАЕ. Той е работил с една от най-големите звезди в историята на футбола – Кристиано Роналдо.
Иначе като футболист е минал през Ещрела Амадора, Витория Гимараеш, Бенфика, Овиедо и Спортинг Лисабон, като има 35 мача за националния тим на Португалия. Фактът, че Пауло Бенто вече е водил Олимпиакос и дори е ставал шампион на Гърция, означава, че той знае какво е да работиш по нашите географски ширини.
Колкото до Александър Томаш, то неговата присъда вече е издадена и той няма да води ЦСКА през следващия сезон. Любопитното е, че Томаш щеше да бъде сменен, дори и да беше взел SESAME Купа на България, защото просто собствениците на клуба имат съвсем други планове за бъдещето.
Прочети цялата публикация



Мартин Атанасов: Речта на Марк Карни в Давос и настъплението на католическата църква
Христо Захариев е новият главен методист на футболния ЦСКА
Владо Стоянов: Победата на Лудогорец над ЦСКА не отразява реалната картина на мача
Владо Стоянов: Резултатът от Лудогорец - ЦСКА не е реален
Бивш член на Изпълкома: Христо Янев не става, ЦСКА се отърва с най-малкото в Разград
Бодуров: В моите очи ЦСКА не може да играе контра на Левски
Скаршем не иска да напусне ЦСКА заради тлъста заплата
Треньорът на Лудогорец: Не само Левски е в битката за титлата, ако спечелим всички мачове, имаме шанс
Душан Керкез иска крилото на "червените" Мохамед Брахими в Атромитос
Русия легализира крадени автомобили? В Германия се тревожат
В Бургас: България и Турция обсъдиха подобряването на сътрудничеството спрямо нелегалната миграция
OpenAI изненадващо спира видео генератора Sora
МС реши: Контролът върху цените заради въвеждането на еврото продължава до август
ИТН поиска спешно свикване на заседание на НС заради случая "Петрохан"
ГИТ: Акцент при всяка една проверка е да се установи дали чуждите работници полагат труд при същите условия, които се предоставят за българските
Бизнес глобус: OpenAI набира още 10 млрд. долара преди потенциално IPO; Merck преговаря за придобиване на Terns Pharma
Министърът на културата говори за скандала с Иво Аръков
АПИ: Започна полагането на асфалт в затворения за основен ремонт 320-метров участък на Дунав мост при Русе
Агентът на Салах: Не знаем и никой не знае къде ще играе Мохамед през новия сезон