Звезда от „Хари Потър“: Не ми остава много време

Британската актриса Мириам Марголис, позната на милиони зрители по света с ролята си на професор Спраут в хитовата поредица „Хари Потър“, сподели болезнено откровение за здравословното си състояние и страховете си, че времето ѝ е ограничено. В интервю за The Times 84-годишната звезда призна, че се опасява, че може би ѝ остават едва пет или шест години живот — ако не и по-малко.
„Когато осъзнаеш, че не ти остава много време – а аз най-вероятно ще умра в следващите пет-шест години, ако не и по-рано – трудно е да се сбогуваш с актьорството. То носи толкова много радост. Мечтая за роли, които не ме прикрепят към инвалидна количка… но просто вече нямам сили“, разкрива тя с присъщата си искреност.
Родена в Оксфорд, Марголис се радва на дълга и обичана кариера, но през последните години се сблъсква със сериозни здравословни проблеми — спинална стеноза, артрит и ревматизъм. През 2023 г. актрисата претърпя интервенция за подмяна на аортна клапа, избягвайки по-инвазивна сърдечна операция.
Miriam Margolyes, 84, admits she ‘doesn’t have long to live’ after heart operation https://t.co/pShA9gn5kL
— Metro (@MetroUK) May 27, 2025С типичното си чувство за хумор тя сподели в подкаста Table Manners на Джеси и Лени Уеър:
„Сега имам сърце на крава.“ И обясни: „Не е цялото сърце, разбира се — само аортната клапа. Подмениха я с такава от крава. Никога не бях чувала за тази операция, но тя ме спаси от отворена сърдечна хирургия, което щеше да е далеч по-агресивно.“
Въпреки успеха на операцията, Мириам не крие, че продължава да страда от болки и ограничена подвижност. В интервю за списание Closer тя споделя, че е регистрирана като лице с увреждания и се нуждае от постоянни помощ.
„Не мога да ходя добре, ползвам бастуни, проходилка и отскоро имам скутер, който е доста забавен,“споделя тя с усмивка, макар и да признава, че зависимостта от тези средства я изморява.
Miriam Margolyes, the actress who played Professor Sprout, has announced in an interview that she doesn't have much longer to live due to her latest surgery. All Potterheads are with you ???? pic.twitter.com/Yiptj5vGnq
— Daily Harry Potter (@TheDailyHPotter) May 26, 2025Марголис не скрива и тревогите си за бъдещето, свързани с грижата, която ще ѝ бъде необходима. В интервю за Radio Times тя откровено признава, че се притеснява дали ще може да си позволи добри болногледачи.
„Един ден ще имам нужда от хора, които да се грижат за мен. Искам да ми е комфортно, но и тези хора да бъдат достойно заплатени. Всъщност това е и една от причините да продължавам да работя – плащат ми добре“, пошегува се тя в ефира на Loose Women.
Прочети цялата публикация




Хелена Бонам Картър на 60 г.: Много по-щастлива съм сега, отколкото в младините си
Близък приятел на принц Хари и Меган Маркъл разкри какво правят те далеч от камерите
Стефания Сандрели на 80 г.: Музата на италианското кино, която покори поколения зрители
Скандал около Том Харди може да му коства голяма роля
100 години от рождението на Мерилин Монро: Историята на най-големия секссимвол на ХХ век
Румър Уилис разкри как се е променил баща ѝ Брус Уилис заради деменцията (ВИДЕО)
Вечният мъжки блян: Меган Фокс става на 40 г. днес
Първи БГ актьор с линия очила за здрав сън и спокойни очи
Китаристът и основател на Uriah Heep Мик Бокс навършва 79 години
Доц. д-р Борислав Цеков: Война на дронове
Audi възражда A2 и ще пусне три нови SUV-а през 2026 г.
Audi пусна на пазара следващото поколение Q7 и SQ7.
Вижте докъде стигна разширението на третата метролиния към "Слатина" и "Младост" (снимки)
Mercedes-Benz най-накрая построи луксозна версия на Unimog
Най-малко 9 загинали при израелски удар край ливанския град Тир
Обявиха увеличение на всички пенсии, отпуснати до края на 2025 г.
Брюксел предлага забрана за влизане в ЕС на служилите в руската армия от 2022 г.
Шофьорите да внимават: Ремонти променят трафика край Хасково
Новото Audi Q7 : Технология, лукс и функционалност (Видео)