"Хванати на хоро, обединени за добро" в помощ на деца в риск

"Хванати на хоро, обединени за добро" е мотото, под което се провежда благотворително събитие днес в 12.30 ч. в Стара Загора, до сградата на Общината.
Събитието е част от благотворителната инициатива на голяма международна застрахователна компания, която и тази година е партньор на фондация "За нашите деца". Събраните средства ще бъдат предоставени на фондацията, работеща в полза на деца и семейства в риск, уточни Таня Тенева, търговски директор на застрахователната компания.
"Това не е първата благотворителна акция, която провеждаме. Организирали сме и други, например през последните години тенис турнири в Стара Загора, но за първи път инициираме нещо по-мащабно. Всички събрани пари ще бъдат предоставени на фондация "За нашите деца", които ги използват за работа на специалисти като логопеди, психолози, рехабилитатори, консултанти с деца в неравностойно социално положение, или деца със специални потребности. Очакваме да помогнем на 60 деца с увреждания и техните семейства" - допълни Таня Тенева.
В благотворителното хоро ще се включи ансамбъл "Загоре" и деца от Общински фолклорен ансамбъл "Загорче".
Всеки, който има възможност и желание да подкрепи каузата, може да го направи на място, в обособена кутия за дарения, или по дарителска сметка, информация, за която може да се намери в интернет страницата на организаторите.
Подробности чуйте в прикачения звуков файл.
Прочети цялата публикация



Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
Депутатът от ПБ Александра Вълчева и председателят на Държавната агенция за бежанците Иван Иванов към децата бежанци: Не спирайте да мечтаете!
Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Марко Рубио пред Сената: Не сме предлагали на Техеран облекчаване на санкциите срещу отваряне на Ормузкия проток
Насилие, агресия, травми: как войната променя украински деца
Д-р Гергана Николова призова хората да не прибягват до самолечение и прием на антибиотици без лекарска препоръка
Зов за помощ: 35-годишна майка на две деца се бори с онкологично заболяване
Yettel Teen Academy среща ученици с роботика, AI и реални бизнес казуси
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Гореща вълна обхваща Европа
Унижение за Путин в собствената му игра! Украинските дронове пробиха противовъздушната отбрана на Москва
Вечерен круиз разказва тайните на Бермудския триъгълник
Левски е в битка със Спартак Москва за алжирския халф Усем Мрезиг
Калин Стоянов е подал сигнал за Иван Демерджиев до прокуратурата
Зловещо предсказание от 1997 г., предрича голям трус за САЩ точно през 2026 г.
Зловещо предсказание от 1997 г., предрича голям трус за САЩ точно през 2026 г.