Спектакълът „Емил. Само един живот не е достатъчен“ гостува довечера в Ямбол

Легендата за краля на българската поп музика – Емил Димитров – ще оживее на сцената на Младежки културен център „Георги Братанов“ в Ямбол.
От 19:00 часа днес жителите и гостите на града ще могат да преживеят неговата история чрез музикалния спектакъл „Емил – Само един живот не е достатъчен“, режисиран от Николай Априлов, съобщи пресцентърът на Община Ямбол. Входът е свободен.
Постановката разказва историята на живота и творчеството на Емил Димитров – изпълнителят на вечните класики „Моя страна“, „Арлекино“, „Нашият сигнал“, „Ако си дал“ и много други. Сценарият е написан от Влади Априлов, а песните са с нови аранжименти на композитора Светослав Заров.
На сцената ще се изявят талантливи млади изпълнители – Денислав Новев, Велин Михайлов, Пейо Филипов, Олга Михайлова-Динова, Орлин Цветанов и Мая Василева, които ще вдъхнат нов живот на познатите и обичани песни.
„Емил беше специален. Всички го познават. Макар вече да не е сред нас, песните му остават – като послания, а не просто музика“, споделя режисьорът Николай Априлов.
Песни като „Ако си дал“ се възприемат като социални химни, а „Моя страна, моя България“, някога недопускана до ефира, днес се пее като неофициален химн на българите по света.
Прочети цялата публикация



"Като лъвовете" се завръща отново на сцена
Нов проблем за Димо Алексиев: Актьорът е потънал в дългове
Тип член 5 от НАТО! САЩ предлагат солидни гаранции за сигурност на Украйна в замяна на изтегляне от Донбас
Венци Стефанов: Това е само една игра, не е на живот и смърт и да се избиваме
Протестът и оставката: за да не стане пак така, както беше
Саркози издаде книга за 20-те си дни в затвора
"Катастрофа": В Турция никога не са раждали по-малко деца
"Украйна не бива в никакъв случай да отстъпва територии"
Ново изследване: Сънят е по-важен за от спорта за добро здраве
Как Айнщайн видя света - 70 години без великия физик, теоретик и философ
ПВО на Русия свали 235 украински дрона през изминалата нощ
Румънският президент: Готови сме да отвърнем, ако Русия ни атакува
Защо украински деца говорят помежду си на руски
Джаз | Антонио Форчоне и Дженк Ердоган ще стоплят София през януари
Двойно поскъпване на зъболекарските услуги
Празнични резервации: Министерството на туризма алармира за измами
НОИ обединява всички е-услуги в Единен портал от 2026 г.
Портокалите - природният щит за имунитета и сърцето
14 декември: Покоряването на Антарктида
Икономиката и бюджетът излизат пред скоби на изборите