Тръмп към Мерц: Дали да не оставим Русия и Украйна да се борят още известно време ВИДЕО

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, по време на посещението на новия канцлер на Германия Фридрих Мерц във Вашингтон, че се надява да постигне търговско споразумение с Берлин, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Ще имаме голяма търговска сделка... Предполагам, че това ще бъде определено до голяма степен от Европейския съюз, но вие сте много голяма част от това", обяви Тръмп.
"Надяваме се, че ще стигнем до търговска сделка или ще направим нещо - знаете, ще наложим мита", допълни той.
По време на посещението Тръмп и Мерц обсъдиха и дислоцираните в Германия американски военни, като президентът на САЩ подчерта значението им за икономиката на страната.
"Имаме много от тях - около 45 000, това са много войници", заяви Тръмп. "Това е добро икономическо развитие. Те са високоплатени войници и изразходват много средства в Германия", каза Тръмп като подчерта, че отношенията с Берлин са много важни за Вашингтон.
Германският канцлер Фридрих Мерц днес предложи тясно сътрудничество на американския президент Доналд Тръмп в Овалния кабинет, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
"Имаме толкова много общи неща в нашата история", каза Мерц на Тръмп и събралите се репортери, говорейки на английски език.
"Дължим много на американците", каза германският канцлер и подчерта, че Германия "никога няма да забрави“, което вероятно е препратка към подкрепата на САЩ за възстановяването на Западна Германия след Втората световна война.
Мерц се позова на германския произход на семейството на Тръмп, като каза: "Мисля, че това е много добра основа за тясно сътрудничество между Америка и Германия".
Канцлерът благодари на Тръмп за гостоприемството и за възможността да отседне в Блеър Хаус, къщата за гости на американското правителство, която той похвали.
Мерц припомни, че за първи път е посетил Белия дом през 1982 г., когато на поста е бил тогавашният президент Роналд Рейгън.
"Много съм щастлив да бъда отново тук и да предложа на Съединените американски щати нашето близко тясно сътрудничество“, добави Мерц.
Прочети цялата публикация



Да говорим за "Източна Европа", означава да признаем, че Путин е прав
Евролидери предупредиха Зеленски: Тръмп играе игрички и може да предаде Украйна
Украйна се е съгласила да намали армията си до 800 000 души, европейските страни работят по спешен план Б
Кирил Дмитриев: Мирният план на Тръмп спасява Украйна от загуба на още земи и животи, но подстрекателите искат още боеве
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Капитулация на Украйна: САЩ искат страната да откъсне парче от територията си и да намали своята армия
Защо сега Путин реши да говори за "Посейдон" и "Буревестник"?
Необичаен раздор в редиците на „Алтернатива за Германия“ по въпроса за Русия
Ще откъсне ли Тръмп Италия, Австрия, Унгария и Полша от ЕС?
Германия свиква ключова среща за прекратяване на огъня в Украйна и кани САЩ да се присъединят
Автогол директно от корнер носи аванс за Арсенал срещу Уулвс
Петко Христов бе отличен за мач номер 100 с екипа на Специя
Весела Лечева от Самоков: БОК е една от пленените институции
Евертон Бала от Левски посрещна първороден син – Луан
ПСЖ надви Метц в голово шоу
Весела Апостолова, "Publicis Groupe България": От големи имиджови кампании брандовете минават към персонализирани активации
Среброто е удвоило стойността си: Поддържа ли златото същото темпо
Шестима миротворци на ООН от Бангладеш загинаха при удар с дрон в Судан
Оксфорд Юнайтед отстъпи на Престън без участието на Филип Кръстев
Списък с журналисти "за чистене" предизвика всеобщо възмущение, ГЕРБ и ПП-ДБ го осъдиха