Над 400 автомобила и над 460 шофьори и пътници провериха служителите на ОДМВР – Велико Търново и ГДНП за два дни при съвместна мащабна полицейска операция
Във втория ден на мащабната полицейска операция, реализирана от служители на ГД „Национална полиция“ и ОДМВР – Велико Търново бяха изградени два пункта по отсечката от областния град до Бяла. Обект на проверките бяха основно товарните автомобили и транзитно преминаващите през страната.
Прилагат се всички методи за контролиране на движението. Извършва се и линеен контрол с необозначен полицейски автомобил, който следи за поведението на участниците в движението, съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков, началник сектор „Контрол на пътното движение и правоприлагане“ в Отдел „Пътна полиция“ при ГДНП.
В рамките на двудневната операция, проведена на територията на ОДМВР – Велико Търново са проверени над 400 превозни средства и над 460 граждани. Няма установени водачи, употребили алкохол. Вчера бе установен водач, употребил наркотични вещества, а с него в автомобила е пътувало и дете. Установени са 54 неизправности на превозните средства, 6 от тях са спрени от движение. Установени са и много водачи с агресивно поведение на пътя.
Идентични операции се провеждат в цялата страна, като са обхванати основните пътни направления на придвижване на товарните автомобили. Извършва се контрол на скоростните режими, създадена е организация за незабавно налагане на наказанията и заплащане на глобите от чуждите граждани на място. Целта е да се отправи ясно послание към чуждите граждани, че държим правилата за движение в страната ни да се спазват, подчерта още главен инспектор Лъчезар Близнаков.
Прочети цялата публикация