Виктор Орбан: Ние сме кошмар за Брюксел, преден пост за християните и надежда за всички, които обичат Европа

Унгария е "черна овца на Европейския съюз, кошмар за Брюксел, надежда за европейските патриоти и преден пост за християните", заяви премиерът Виктор Орбан по време на събитие днес във френския град Морман сюр Вернисон на групата "Патриотите за Европа" в Европейския парламент, предаде унгарската новинарска агенция МТИ, цитирана от БТА.
"Дървените философи - бюрократите в Брюксел - нападат Унгария без да си имат каквато и да е идея какво означава да се бориш за свобода, демокрация и родина. Те трябва да замълчат и да се захванат за работа", каза Орбан в реч, излъчена по унгарския телевизионен канал М1.
Той заяви, че лидерката на френската опозиционна партия "Национален сбор" Марин Льо Пен е "приятелка и фантастична личност, неуморен лидер и смел борец, която никога няма да ви предаде и изостави и която следва правилата на честта".
"Франция наистина трябва да е много богата, след като може да си позволи да не избере Марин льо Пен за президент", заяви Орбан.
Прочети цялата публикация



Срещата между Путин и Тръмп: Ще излязат ли сметките на Орбан
Разширяването на ЕС ще бъде обсъдено на два форума през ноември на фона на готвени промени за новите членове
Виктор Орбан планира да създаде нов антиукраински алианс в ЕС
В Чешко нe e ли по-труднoвато „да се спретне майдан”?
Светослав Иванов: Краят на илюзиите
"Руснаци, вървете си вкъщи": хиляди протестират срещу Орбан
Неочакваните съюзници на Орбан в битката срещу членството на Украйна в ЕС
Шефът на ГРУ на Украйна Буданов: Руската икономика все още е достатъчно стабилна, за да продължи войната
Орбан попадна в капан! Двоен удар за Унгария заради провала на срещата Тръмп-Путин и санкциите срещу Русия
Поколението Z и последните издихания на десния популизъм
Apple прогнозира рекордни продажби на iPhone по време на празниците
Съдбата на "Лукойл": Може ли да има криза с горивата?
Експерт: Днес марихуаната е в пъти по-силна отколкото преди 10 години
Байерн Мюнхен срещу Унион Берлин, Борусия Дортмунд срещу Байер Леверкузен в третия кръг за Купата на Германия
След зрелищна катастрофа в Свети Влас: Задържан е пиян украинец
Мигът на сблъсъка: Шофьорът, помел 6 коли на бул. "Витоша", твърди, че карал с 50 км/ч (видео)
Мотоциклет уби на улицата легендата на турското кино Енгин Чаглар
Топъл понеделник с температури между 17° и 22°
„За” и „против” ограниченията на социалните мрежи за деца: Кои държави въведоха регулации и какви са те
Добра новина! Нови 30 000 000 лева по проекти се вливат в община Благоевград