Ниска активност провали референдума в Италия

Референдумът в Италия, на който гражданите гласуваха по няколко различни въпроса - включително за трудовото законодателство и за облекчаване на изискванията за италианско гражданство, е неуспешен, предаде БНР.
Причината е ниската избирателна активност от около 30%.
Допитването с общо 5 въпроса - четири по темите за труда и един за получаване на италианско гражданство от постоянно пребиващи в Италия пълнолетни чужденци извън ЕС, не получи общото необходимoодобрение от 50% + 1 гласоподаватели поради ниската избирателна активност. Съгласно официалните данни на вътрешното министерство обаче всяко отделно питане по трудовите въпроси е подкрепено от над 80% от избирателите, а това за италианско гражданство от над 65 на сто.
Според наблюдателите този резултат е показателен, въпреки че референдумът като цяло беше неуспешен. Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн благодари на над 14 милиона избиратели. За управляващите крайният резултат също е показателен и те го отчитат като провал за опозицията.
Прочети цялата публикация




В Италия провеждат референдум за промяна на съдебната система ВИДЕО
Войната в Иран: Тръмп вече е проблем за популистите в Европа
Мелони изгуби референдума за съдебната реформа в Италия
Референдум в Италия: победи „НЕ“-то за съдебната реформа, Мелони с първи коментар
Един месец след началото на войната с Иран - само тежки избори за Тръмп
Ще бъдат ли закрити американските военни бази в Испания?
Иван Христов: Ирина е единствената ми голяма любов, тя ми спаси живота
Джорджа Мелони загуби референдума за по-голям контрол върху съдебната власт
Румен Радев в Търговище: На 19 април да гласуваме масово и да уволним тези партии и политици, които изпразниха джобовете на българите
"Не"-то на предложената реформа на съдебната система в Италия води с малка преднина
Ето как изглеждат групите за Мондиал 2026
САЩ приключват в Иран до 2-3 седмици, оставят му Ормузкия пролив и трайно високи цени на нефта
Драма с дузпи прати Чехия на Мондиал 2026 за сметка на Дания
Чехия - Дания 5:3 (след дузпи) /репортаж/
Босна и Херцеговина - Италия 5:2 (след дузпи) /репортаж/
Косово - Турция 0:1 /репортаж/
Швеция - Полша 3:2 /репортаж/
Полицейските служители на ОДМВР-Благоевград получиха благодарствено писмо от ученици от Второ ОУ в Благоевград
Българин се захвана със създаването на частни бомбоубежища у нас
Испания направи какво ли не, но така и не успя да пречупи отбора на Египет