Фабио Капело даде трансферни съвети за Интер, Наполи и Ювентус

Фабио Капело сподели мнението си относно трансферните спекулации около водещите италиански клубове в своята последна колонка за La Gazzetta dello Sport, като очерта своите предпочитания по отношение на някои ключови цели.
За Интер Капело смята, че клубът трябва да даде приоритет на Расмус Хойлунд, а не на Анже-Йоан Бони от Парма. По думите му, Хойлунд е много динамичен нападател, който умее да използва пространствата, и още в Аталанта е направил впечатление, въпреки че не е блестял в Манчестър Юнайтед. За разлика от него, Бони е нападател, който участва повече в изграждането на атаките, но според Капело е по-малко готов и би бил по-рисков избор.
Що се отнася до Наполи, Капело е категоричен, че трансферът на Кевин Де Бройне е от най-високо ниво – играч с качество за Златната топка, който при по-бавния ритъм в Серия А може да направи истинската разлика и да добави сериозен опит на европейската сцена. Той обаче изразява съмнения относно привличането на Юнус Муса, особено ако той бъде взет като пряк заместник на Франк Замбо Ангиса. Муса, според него, не е показал необходимото ниво по време на престоя си в Милан, дори и Антонио Конте да настоява за него.
Капело добавя, че ако е на мястото на Наполи, би се фокусирал върху две ключови позиции – централен защитник и креативен флангови нападател. В тази връзка клубът вече е започнал разговори с Болоня за защитника Сам Бойкема и е насочил интереса си към Федерико Киеза и Дан Ндойе за атаката.
За Ювентус Капело препоръчва Йошуа Зиркзее като основна цел. Според него Зиркзее притежава нужната комбинация от физика, техника и присъствие в атаката, което би паснало отлично на стила и нуждите на "бианконерите".
Прочети цялата публикация



Рекордите на треньора, който спечели титлата в Серия А от „първия опит“
Интер е шампион на Италия за 21-ви път!
Кварацхелия е най-добрият футболист през сезона в Шампионската лига
От първо лице: Чудо, което извисява.... С болка за унизената българска култура
Скандал между звезди на Ювентус, треньор и директор на дръвника
Бленджини: Среброто с България беше като първото Скудето на Наполи с Марадона
Алегри и Италиано сред основните кандидати за треньорския пост в Наполи
Крило на Левски се сбогува емоционално със "сините" - сподели за трудностите и разкри за голяма лична драма
Страхотни битки и неочаквани резултати в последния кръг в Серия А
Интер не проявява интерес към Дейвид Алаба: Австрийският защитник остава без опции в Серия А
Голям удар! Над 250 кг марихуана иззети при мащабна операция в Бургас и Ямбол
Българинът Георги Бижев, който оцеля след нападение на мечка в Румъния
"В Украйна всичко започна така". И Лукашенко след Путин предупреди Армения да внимава
Задържаха четирима души при акция срещу разпространението на наркотици във Видинско
Пенсиите ще се изплащат на 8 юни
Митничарите в Бургас хванаха над 3300 контрабандни детски играчки
Братът на Чарлз III поканил в дома си личната асистентка на Джефри Епстийн
1 златен и два сребърни медала за Стилияна на Евро 2026
"Всяка крачка има значение" - бягане в подкрепа на болните от множествена склероза