Официално: Руи Мота е новият старши треньор на Лудогорец

Руи Мота е новият старши треньор на Лудогорец. След успешни преговори с бившия му клуб Ноа и заплатена компенсация португалският специалист подписа договор с 14-кратните шампиони и вече пристигна в Разград. Той проведе и първата си тренировка с "орлите". Официалното му представяне ще се състои в понеделник (16 юни) от 14:00 ч. на стадион "Хювефарма Арена".
Руи Мота идва в Лудогорец със свой екип – Андре Сантош и Луиш Фелипе Барбоса като негови асистенти, Бруно Фрейташ като треньор на вратарите, както и анализаторите Педро Елиаш и Жоао Фразао. Здравко Здравков и кондиционния специалист Михаило Шекероски остават в новия треньорски щаб. В понеделник Мота ще обяви и други имена, които ще влязат в екипа му.
Мота има сериозен опит. В продължение на години той работи като асистент на популярния португалски тренорьо Рикардо Са Пинто в редица престижни клубове като Легия (Варшава), Брага, Вашко да Гама и Газиантеп. През 2024 г. предприема самостоятелна успешна треньорска кариера, като първо ръководи Дила Гори (Грузия), а след това прави истински фурор начело на арменския ФК Ноа. С този отбор постига исторически успехи – елиминира АЕК (Атина) в квалификациите на Лигата на конференциите и печели дубъл в местното първенство, включващ шампионска титла и Купата на Армения през 2025 г. С Ноа участва и в основната фаза на последното издание на турнира Лига на конференциите.
"За мен е огромна чест да бъда част от Лудогорец, който е клуб с име и история. Щастлив съм, че влязох в семейството на този отбор. С моя екип ще работим здраво за постигане на високите цели", заяви Руи Мота.
ПФК Лудогорец изказва своята благодарност към ръководството на ФК Ноа за проявения професионализъм и коректното отношение при осъществяването на трансфера на Руи Мота и неговия екип.
Това е Руи Мота Роден: 26 март 1979 г., Лисабон (Португалия)
Кариера като асистент: 2016 – Ал Фатех 2017 – Атромитос 2017/18 – Стандард Лиеж 2018/19 – Легия Варшава 2019 – Брага 2020 – Вашко да Гама 2021 – Газиантеп 2022 – Морейрензе 2022/23 – Естеглал
Като старши треньор: 2024 – Дила Гори 2024–25 – ФК Ноа
Успехи: Шампион на Армения – 2025 Носител на Купата на Армения – 2025 Участие в групите на Лигата на конференциите 2024/2025
Прочети цялата публикация




Лудогорец залага на норвежки специалист за изход от кризата
Пер-Матиас Хьгомо: Отборът на Лудогорец е добре познат в скандинавския футбол
"Лудогорец" назначи норвежец за нов треньор
Новият-стар треньор на Берое вече е в България
С нов наставник: Лудогорец гостува на Септември в София
Пер-Матиас Хьогмо: Лудогорец е много популярен клуб, трябва да се върнем към успехите
Лудогорец има нов старши треньор
Турски специалист е водещ кандидат за треньорския пост в Лудогорец
Димитър Димитров – Херо официално вече е старши треньор на Ботев Пловдив
Официално: Ботев Пд представи Димитър Димитров
„Заедно в борбата с огнената стихия“- кауза на Ротари клуб- Петрич за Коледния бал
Втори тур на президентските избори в Чили, народът избира между комунистка и консерватор ВИДЕО
8 000 румънци отново протестираха срещу корупцията в съдебната система
Москва: Мерц призна, че е в ход голяма геостратегическа промяна
Лавров: Русия вижда опасни тенденции в натрупването на военен потенциал и промяна в баланса на силите на Балканите
Национална гордост! Помните ли близнаците от "Детска планета"?! Хасан стана пианист №1 в света
Орбан: Изземването на замразени руски активи е обявяване на война на Русия
Девет души, помилвани от Лукашенко, пристигнаха в Литва, останалите 114 са отведени в Украйна
Дефект отложи изстрелването на руската ракета-носител „Протон-М“