Гръмотевична буря и драматичен обрат: РБ Залцбург стартира с победа в САЩ

РБ Залцбург надделяха с 2:1 над мексиканския Пачука в първия си двубой от група „Н“ на Световното клубно първенство.
Още от първия съдийски сигнал на стадиона в Синсинати стана ясно, че зрителите ще станат свидетели на зрелищен сблъсък. Двата тима се впуснаха в открита битка, като положенията пред двете врати не липсваха.
В 42-рата минута Оскар Глох изведе Залцбург напред с прецизен удар, след като финтира защитник и прати топката неспасяемо в мрежата.
Пачука, воден от опитния Саломон Рондон, не се предаде и още в началото на второто полувреме натисна здраво.
В 56-ата минута Брайън Гонсалес изравни резултата с майсторски изпълнен пряк свободен удар, с което върна интригата в мача.
В разгара на мача над стадиона се разрази мощна гръмотевична буря, която наложи прекъсване на срещата за близо час. След подновяването на играта мексиканците изглеждаха по-свежи и дори бяха близо до пълен обрат, но пропуски на Кенеди и Рондон ги лишиха от втори гол.
Current conditions at TQL Stadium ⛈️????
Watch the @fifacwc | June 14 - July 13 | Every Game | Free | https://t.co/i0K4eUtwwb | #FIFACWC #TakeItToTheWorld #PACSAL pic.twitter.com/ZLpGL56xkH
В 76-ата минута обаче Карим Онисиво се възползва от отлично центриране и с глава донесе победата на австрийците, които показаха характер и хладнокръвие в решителните моменти.
С този успех РБ Залцбург се изкачи на върха във временното класиране на група „Н“ с три точки, докато Пачука ще трябва да търси първи точки в следващите си мачове.
Прочети цялата публикация