МВнР на Русия отрече Мария Захарова да има американско гражданство: Злонамерени и цинични измислици
Слуховете, че официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова има американско гражданство, са злонамерени, цинични измислици. Това се казва в съобщение, публикувано в канала Telegram на руското външно министерство.
Както отбелязва министерството, чуждестранни агенти са записали поредното "разобличително" видео на фона на провалите на киевския режим. "Години наред чуждестранни агенти лъжат за Мария Захарова. Разпространени са много фалшификати, включително за предполагаемото ѝ американско гражданство и родното място на дъщеря ѝ. Всички тези спекулации са многократно опровергавани. Фейковете имат едно общо нещо - пълна липса на факти и злонамерени, цинични измислици", посочват от МВнР.
"Няма сензации и в "новия" клип. Има и нулеви аргументи. Степента на оригиналност е отрицателна. Затова вместо анализ има лозунги, а вместо факти - лични обиди", подчертаха от руското външно министерство.
Прочети цялата публикация



ISW: Нов масивен руски удар
Защо Москва съветва руснаците да не пътуват до Германия
Русия: Войски на западните страни в Украйна са неприемливи
Русия осъди „подривната външна намеса“ във вътрешните работи на Иран
МВнР на Русия: Войски или обекти на Коалицията на желаещите в Украйна ще бъдат легитимна военна цел
ISW: Русия подкрепя Мадуро след операцията на САЩ
Захарова: Русия ще отговори на "атаката" срещу резиденцията на Путин (обновена)
Външно министерство на Русия: Ще има отговор на атаката срещу резиденцията на Путин
Захарова: Отказът от руския газ лишава Европа от свобода
Руските загуби в Украйна: средно по 1000 убити на ден
Най-големият ъпдейт в историята ще въведе изкуствен интелект в 2,5 млн. автомобила на Volvo
18-годишно момче е сложило край на живота си, говори се за сериозен тормоз от учител
Монтана спечели контролата със Сепси
Ивилина Алексиева: Липсва необходимият политически и експертен консенсус за въвеждане на нова технология за гласуване
Проф. Малинов към партиите: Внимавайте какво говорите по време на кампанията, защото след това ще трябва да се сключва коалиция
Киселова издаде кой ще бъде служебен премиер
Габриела Руменова: Потребителите винаги са много важен регулатор на пазара
Развитието на дуалното образование ще бъде обсъдено в Русе