САЩ се включиха в ударите срещу Иран, атакуваха с бомбардировачи три ядрени обекта!

Американските военновъздушни сили са атакували успешно три ирански ядрени обекта, като всички самолети са се върнаха в своите въздушни бази. Това се казва в съобщение, публикувано от президента на САЩ Доналд Тръмп в Truth Social.
„Завършихме изключително успешната си атака срещу три ядрени обекта в Иран - Фордоу, Натанз и Исфахан. Всички самолети вече са извън иранското въздушно пространство“, написа държавният глава. „Всички самолети се завръщат безопасно у дома“, добави той.
Според Ройтерс, в атаката са участвали стратегически бомбардировачи B-2, които преди това са били преразпределени на тихоокеанския остров Гуам, отвъдморска територия на САЩ. Тези самолети могат да бъдат оборудвани с американската авиационна бомба GBU-57, предназначена за унищожаване на цели, разположени дълбоко под земята. Според експерти, това е видът бомба, която би могла да бъде използвана за поразяване на ядреното съоръжение Фордоу, което се намира на дълбочина около 90 м.
Прочети цялата публикация