Стефан Цветков ще се кандидатира за президент на международната федерация по тенис ITF

Общото събрание на Българска федерация по тенис гласува единодушно мандат на президента Стефан Цветков да се кандидатира за президент на международната федерация по тенис ITF. Изборите ще се проведат през 2027 г., когато изтича мандатът на настоящия президент на организацията Дейвид Хагърти. Тогава са изборите и за нов борд на ITF, за който Цветков също ще се кандидатира.
Общото събрание се проведе в Русе при изключително конструктивна и делова обстановка. Делегатите бяха приветствани от академик Христо Белоев - председател на ОБС Русе. Приветствия имаше още от Борислав Рачев - зам. кмет и Иво Пазарджиев - общински съветник, а поздравителен адрес изпрати Пенчо Милков – кмет на Община Русе.
Двама русенци влязоха в УС на БФТ. Това са бизнесмените Илиян Пенев и Таня Нунева. УС на БФТ беше попълнен още от Иван Тиков и Марк Хаджижеков. Местата си в УС освободиха Екатерина Генова, Иван Топчийски, Радослав Петков и Калоян Радославов.
УС на БФТ прие промени в наредбата на календара за сезон 2025 г., бюджета за 2025 г. и стратегия за развитие на българския тенис в периода 2025-2028 г.
Със специални плакети за принос в развитието на българския тенис бяха отличени Стефан Митев и Радослав Радев. Останалите отличени тенис деятели от Русе ще получат плакетите си на специална церемония по-късно през годината.
Ето какво заяви след събранието Стефан Цветков –президент на Българска федерация по тенис.
„Много съм доволен от активността на президентите на клубове и треньори. Макар и малко далече за доста клубове, това не попречи на много хора да уважат събитието. Присъстваха млади треньори и президенти на клубове, които организират много турнири от календара и също така развиват млади тенисисти. На събранието се получи сериозна дискусия по отношение на промените, които предстоят в близко бъдеще. Трябва да сме в крак със съвремието и съм много обнадежден от тези млади хора, които са на световно ниво като ръководители и като треньори. Успяхме да покажем и уважение към Русе, който е един от най-основните тенис центрове през годините".
„По отношение на гласуваното единодушно предложение от г-н Рангел Марков за моя евентуална кандидатура за президент и член на управителните органи на ITF, искам да кажа, че съм много поласкан от оценката и подкрепата от цялото Общо събрание, защото именно така се прави - трябва всичко да е прозрачно. Трябва да поздравим и многобройните ни таланти, който ни радват непрекъснато, но за съжаление остават малко встрани от медалите и купите на други спортове. Но ние знаем, че сме на прав път и съм убеден, че колегите, които са терен, ще продължат сериозната си работа".
„Изборите в ITF са през 2027 г., но както във всяко състезание и избори, работата започва много по-рано. Вече съм бил там като член на Борда на ITF в продължение на два мандата. Ще говоря с близките си и ще направя всичко възможно да оправдая доверието на Общото събрание, което ми даде този 100-процентов мандат да се кандидатирам".
Прочети цялата публикация



Пьотр Нестеров премина във втория кръг в Реджо Емилия
Росица Денчева се класира за втория кръг на W50 турнир в Лопота
Антъни Генов е шампион на двойки в Анже
Янаки Милев се класира за финала на двойки в Санта Маргерита ди Пула
Украйна критикува “неутралитета” на Червения кръст
Новият собственик на Левски: Искам чрез клуба да върнем българския футбол на световно ниво
Формула 1 се завръща в Турция: Истанбул отново ще бъде домакин на световния автомобилен елит
Дясната ръка на Берлускони във футбола отказа да се кандидатира за президент на Италианската футболна федерация
Румъния иска да приеме Центъра за морска сигурност на ЕС
Германия вижда президента Щайнмайер като посредник в диалога между Европа и Русия
Трима претенденти за наследник на Стармър начело на лейбъристите и Великобритания
Ботев Пд - Арда 0:0 /първо полувреме/
Шото на Лига 1 (12.05.2026)
КЗК се загрижи за намаляването на добитъка, пречело на контрола върху цените на храните
Русия е уведомила САЩ за изпитанието на междуконтиненталната ракета „Сармат“
Бивш шеф на КАТ: При две сериозни нарушения шофьорите отново да държат изпити
Не е ясно дали щамът на хантавируса е мутирал
TikTok хвърли ръкавицата на Booking: резервации на пътувания и хотели директно докато гледате видеоклипове
Съд в Италия призна трима законни родители на дете
Бен Уайт аут от финала на Шампионската лига и под въпрос за Мондиала