България е световен шампион на джаги!

Националният отбор на България стана световен шампион по футбол на маса (джаги) при жените.
Във финала на шампионата, който се проведе в испанския град Сарагоса, българките надиграха с 40:38 отбора на Франция след обрат.
"За мен това е наистина специален момент. Ще го помня винаги, защото заедно постигнахме всичко това", каза капитанката на българския тим Екатерина Атанасова пред Международната федерация по футбол на маса.
За тима, воден от Денис Бисеров, играха Вероника Минчева, Радостина Любомирова, Александра Новкова, Благовеста Хофман, Таня Кренчева, Екатерина Атанасова и Станислава Стайкова.
С основна заслуга за обрата бе Благовеста Хофман, която победи във втория от двата мача на сингъл Клементин Томар с 18:8. Това помогна на българките да обърнат, след като след първите два двубоя - по един на сингъл и на двойки, губеха с 12:20. В последната среща Таня Кренчева и Екатерина Атанасова стигнаха до 10:10 срещу Северин Тран-Тхан и Малика Сенуси.
Третото място в турнира остана за тима на САЩ, който победи Германия в малкия финал.
Хофман и Новкова стана световни вицешампионки и при двойките жени, като в мача за титлата загубиха от двойката на Германия Маура Порман и Май Лин Тран.
При мъжете шампион са американците, които се справиха с категоричното 40:25 с Люксембург във финала.
Участие на световното първенство по джаги взеха над 1000 състезатели от повече от 40 държави.
Прочети цялата публикация



Лотар Матеус: Финалът между Испания и Аржентина беше скучен
???????? ЕС отблизо: Брюксел обещава нов фонд за индустриална декарбонизация за 100 млрд. евро до 2040 г.; нов срок за 21-ви пакет санкции срещу Русия; населението на България се стопява
Христо Стоичков предрича исторически финал между Испания и Аржентина
Президентът Йотова отличи спортисти от световното за атлети със Синдром на Даун
Лотар Матеус: Англия да стане световен шампион? Не, аз съм за Франция Германската футболна легенда Лотар Матеус не смята, че Англия ще спечели Мондиа
Денят, в който България покори футболната сцена: Триумфът над Германия на Мондиал '94
Станка Златева и Армен Назарян седнаха на една маса
Имаме световен по табла: ФОТО НА ДЕНЯ
Гордост за България! BRAVE 107 счупи световен рекорд
Националният отбор по борба има нов треньор
Жега в Бургас, спасението е на плажа
Георги Русев: Дано Левски и другият евроучастник да се класират в основната фаза
Здравето започва от доброто кръвообращение
„Днес трябваше да бъде нашата сватба": Вдигнаха протест след смъртта на Даяна
Жълт код за опасни горещини в Благоевградско в четвъртък
Кметът на Банско за скандала с италианските младежи: Липса на възпитание и самоконтрол, но не и етнически конфликт
Като картина на Ван Гог: Публикуваха невиждани кадри на Слънцето с най-детайлните изображения досега (СНИМКИ)
Убийството в Пловдив: Жертвата е 31-годишен мъж от Кричим
Ново попълнение на Челси: Нямам търпение да играя във Висшата лига
Наполи надви Осасуна в контрола