Дженифър Анистън ще участва в сериал, вдъхновен от мемоарите на Дженет Макърди

Широко аплодираните мемоари на Дженет Макърди „Радвам се, че майка ми умря“ ще бъдат адаптирани в сериал за Apple TV+, с Дженифър Анистън в ролята на майката на Макърди, съобщава Асошиейтед прес, предава БТА.
Драматичната комедия от 10 епизода е написана от Макърди и филмовия продуцент Ари Катчер. Двамата ще бъдат съпродуценти и изпълнителни продуценти на сериала заедно с Анистън, обяви „Епъл“ във вторник.
Макърди започва да играе на 8-годишна възраст и става известна чрез сериала на Nickelodeon iCarly с Миранда Косгроув, а по-късно повтаря ролята си на Сам в спинофа Sam & Cat с Ариана Гранде. В мемоарите си тя разказва как е била „емоционално, психически и физически малтретирана“ от майка си през цялото си детство.
Според изявлението, сериалът ще се фокусира върху „взаимозависимата връзка“ между млада актриса в популярно детско шоу и нейната „нарцистична майка“. Все още не е обявено кой ще изпълнява ролята на 18-годишната дъщеря.
Бестселърът на Макърди излезе през август 2022 г., след години на терапия, която според актрисата е била жизненоважна, за да може да се справи напълно със смъртта на майка си от рак през 2013 г.
Заглавието привлича вниманието и, според нея, е напълно вярно.
„След смъртта на майка ми преминавах от дълбока ярост към съжаление за нея. Изпитвах състрадание и съчувствие, а след това просто гняв и ярост“, каза Макърди пред Асошиейтед прес през 2022 г. „Плачех, защото ми липсваше, и се ядосвах, че плача, защото ми липсва. Чувствах, че тя не заслужава тези сълзи. Мисля, че злоупотребяващата любов е толкова сложна... Тя е смесена и объркана.“
Книгата на Макърди описва подробно трудностите в справянето с известността ѝ, докато се бори с болестта на майка си.
„Да си в линейката с майка си, докато тя се гърчи в конвулсии, да погледнеш нагоре и да видиш лицето си на билборд – беше като подигравка от страна на живота“, каза Макърди пред АП.
Изборът на Анистън идва след сътрудничеството ѝ с Apple TV+ за сериала The Morning Show, в който тя участва и е изпълнителен продуцент. Четвъртият сезон на сериала ще започне на 17 септември.
Прочети цялата публикация



Лични вещи и колекционерски предмети на Матю Пери се продават на търг с благотворителна цел
Дженифър Лопес подхрани слуховете за романс с актьора Брет Голдщайн
Домашно кино | Британски сериал за наркокартели и адаптация на известна манга
Зловеща случка белязала началото на сериала "Мамник"
Кои звезди никога не са били на Met Gala?
Дженифър Анистън и Брад Пит извън Мет Гала 2026
Нов български сериал с криминална загадка в Рилския манастир
Лора Дърн заема мястото на Хелена Бонъм Картър в "Белият лотос 4"
Лиса Кудроу попари сценаристите на "Приятели": Двама мъже, които обсъждаха сексуалните си фантазии
Шарън Стоун вдъхновява с вида си по черен сутиен на 68 г. (СНИМКА)
Голям пожар в изоставен склад в София (снимки)
Москва: Защо от Армения се чуват антируски изявления?
Радина Кърджилова: Нейните главни роли - в живота и на сцената
ИПИ, Българската предприемаческа асоциация и инициативата „Активни политики“ дават началото на обща кампания за отговорни публични финанси
От Red Bull казаха за бъдещето на Верстапен
СНИМКИ: Вълнуващият финал на Джиро д'Италия
Кристал Палас - Евертън 2:2 /репортаж/
Физици откриха квантови частици, които нарушават законите на реалността
Септември беше близо до победата във Враца, но си тръгна само с точка
Пожар избухна в изоставен склад в столичния квартал "Хаджи Димитър" (ВИДЕО+СНИМКИ)