Григор Димитров се изправя срещу Себастиан Офнер в съботния следобед

Тенис емоциите на Уимбълдън продължават с пълна сила, а българската надежда Григор Димитров ще се впусне в ново предизвикателство тази събота.
Поставеният под номер 19 в основната схема хасковлия ще премери сили с австрийския състезател Себастиан Офнер във втория мач на Корт №3.
Началният час на срещата ще зависи от продължителността на предходния двубой между Дария Касаткина (Австралия) и Людмила Самсонова (Русия), които ще започнат битката си точно в 13:00 ч. Това означава, че мачът на българина няма да стартира преди 14:30 часа.
Организаторите на престижния турнир все още не са обявили цялата програма за деня, така че са възможни промени в разписанието. Феновете на тениса обаче вече тръпнат в очакване на сблъсъка между Димитров и Офнер, които досега не са се срещали на корта.
Австриецът, който заема 165-ата позиция в световната ранглиста и е на 29 години, поднесе сензация в предишния кръг, елиминирайки 13-ия поставен Томи Пол от САЩ след обрат – 1:6, 7:5, 6:4, 7:5.
От своя страна, Григор Димитров демонстрира стабилна форма, като на старта на турнира се наложи над Йошихито Нишиока с 6:2, 6:3, 6:4, а във втория кръг преодоля французина Корентен Муте с 7:5, 4:6, 7:5, 7:5.
Прочети цялата публикация



НА ЖИВО: Арда - Ботев Пловдив 0:0
Арда застава на пътя на Ботев Пд
Най-важното преди Арда - Ботев Пловдив
Димитър Димитров - Херо дебютира начело на Ботев Пловдив срещу ЦСКА в София днес
България търси първи успех и точки в квалификациите срещу Грузия
Григор Димитров завършва 2025 година сред най-добрите 50 в света
България се изправя срещу Турция на уникален стадион, Ердоган ще бъде на трибуните
Илиян Филипов: Ботев (Пловдив) премина през бурите и устоя
Локомотив Пловдив отстрани безпроблемно Монтана за купата
Григор Димитров изрази възхищението си от Линдзи Вон
Наводнение в Мароко взе 21 жертви ВИДЕО
Хиляди румънци пак протестираха срещу корупцията в съдебната система на страната
Сирийският президент изказа съболезнования на Тръмп след атаката срещу американски войници
Национален траур в Австралия след стрелбата с 15 убити и 40 ранени в Сидни
Крайнодесният Хосе Антонио Каст е новият президент на Чили
Разговорите за Украйна в Берлин продължават днес, Уиткоф отбеляза "значителен напредък"
Родриго спаси поста на Шаби Алонсо в Реал
Юве с ценен успех над пряк конкурент
Вердер Бремен - Щутгарт 0:4 /репортаж/
Трифонов: Бюджетът за 2026 г. беше твърде социален, направих компромис заради протестиращите