Шон „Диди“ Комбс беше посрещнат с аплодисменти от съкилийниците си

Шон „Диди“ Комбс беше посрещнат с аплодисменти на крака от съкилийниците си, когато се завърна в затвора след оправдателна присъда по обвинения, които можеха да му донесат доживотен затвор. Според адвоката му, това може би е било най-важното нещо, което някой е правил за чернокожите лишени от свобода в Америка.
„Всички му казаха: „Никога не виждаме някой да победи правителството“, разказа адвокатът Марк Агнифило в интервю, дадено уикенда след съдебната победа. Журито оправда Комбс по обвиненията в сексуален трафик и участие в престъпна група, припомня БГНЕС.
Въпреки това, 55-годишният музикален продуцент остава в ареста, тъй като в сряда беше признат за виновен по обвинения, свързани с проституция, и може да получи няколко години ефективна присъда, въпреки вече изтърпените 10 месеца задържане.
След като федерални агенти обискираха домовете му в Лос Анджелис и Маями през март 2024 г., Агнифило казал на клиента си да се подготви за обвинение в сексуален трафик.
„Казах му: „Може би съдбата ти е да си човекът, който побеждава. Те трябва да видят, че някой може да успее.“ Мисля, че той прие това присърце“, сподели адвокатът, цитиран от „Ню Йорк Поуст“. Интервюто дори беше прекъснато за кратко от обаждане от затвора – лично от Диди.
Оправдателната присъда е резултат от добре организирана защита от осемчленен екип адвокати, ръководени от Агнифило, които следваха стратегия, която очевидно резонира с журито.
Комбс лично подавал бележки по време на кръстосаните разпити на редица свидетели в рамките на двомесечния процес, включително и бивши негови служители.
Адвокатите не отрекоха, че клиентът им е бил ревнив, склонен към насилие и употреба на наркотици, както и участник в сексуални практики с множество партньори. Но, подчертаха те, това не го прави трафикант на хора.
Прочети цялата публикация



Съдът отложи освобождаването на Шон "Диди" Комбс заради бой в затвора
Пи Диди ще излезе от затвора месец по-рано от очакваното
Шон „Диди“ Комбс се сби с друг затворник, пратиха го в изолация
Какво се случва с присъдата на Шон "Диди" Комбс
Промениха датата за освобождаването на Шон „Диди“ Комбс от затвора
Диди се озова в изолатора след сбиване в затвора
"Страхувам се и моля Бог за помощ": Смущаващи разкрития от Джъстин Бийбър
Близо 2 милиона посрещнаха световните шампиони в Мадрид
Бешикташ представи Влахович, обяви заплатата му
Владимир Путин помилва бивш американски морски пехотинец по хуманитарни причини
Локомотив Пловдив с нов срещу Дунав, но без Умарбаев
Пищното парти на Емрах и Айлян не било сватба, а подготовка
Меси пак изпорти дузпа, Интер Маями с тежка загуба в МЛС
12 загинаха при автобусна катастроха в Унгария
Агент под прикритие купил половин килограм фентанил при разбиването на наркогрупата с лаборатория в София
Интервю | Българските спортисти привличат все повече корпоративни партньори
Как се правят българските млечни продукти по традиционна технология
Груич: Мечтая за титла с Левски и Клоп е в телефона ми
По-малко случаи на туберкулоза: Естония променя подхода към ваксинацията
Меси с антирекорд: три поредни пропуснати дузпи