Обвиняемият по делото "Дебора" беше пуснат с парична гаранция

Районният съд в Пловдив промени мярката за неотклонение от „постоянно задържане под стража“ в „парична гаранция“ на обвиняемия по делото „Дебора“ – Георги Георгиев. Размерът на паричната гаранция е 25 хил. лева.
„Магистратите прецениха, че дългият срок, в който е задържан подсъдимият, е отслабил интензитета на онази опасност, която първоначално са приели и затова трябва да бъде пуснат“ – заяви адвокатът на подсъдимия – Петко Кънев.
Георгиев беше с най-тежката мярка, защото съдът досега считаше, че има опасност да въздейства върху свидетели по делото.
Прокурорът съобщи, че ще протестира решението, а адвокатът на Георгиев ще обжалва размера на гаранцията, като поиска по-малка сума.
Това е петата промяна в мярката за неотклонение за Георгиев, който близо 2 години вече е в ареста.
В такъв случай след изтичането на 7-дневния срок за тези процедури делото ще се гледа от Окръжния съд, чието решение ще бъде окончателно. Едва тогава Георгиев би могъл да бъде пуснат реално на свобода.
Подсъдимият Георги Георгиев е обвинен за нанесените на Дебора Михайлова рани с макетен нож, за остригването на косата й и за отправени към нея заплахи за убийство.
Делото „Дебора“ по същество ще продължи през септември.
Прочети цялата публикация




Близки на загинал след отправена забележка за висока скорост търсят справедливост
Четири месеца след смъртта на мъж в Бистрица - близките му настояват за справедливост
Таен свидетел уличил ОПГ-то на Благо Коцев - вижте разпита, в който строителният бизнесмен разказва как са му искали подкупи (СНИМКИ/ДОКУМЕНТ)
Търси се! САЩ повдигнаха обвинения в убийство на бившия президент на Куба Раул Кастро
Разследван за убийството на баща си, наследникът на "Манго" е пуснат срещу 1 млн. евро
Срещу 500 евро гаранция освободиха доставчика, нападнал Ивайло Мирчев
Освободен под гаранция е мъжът, задържан след конфликт с Ивайло Мирчев
Бивш украински премиер: Зеленски трябва да подаде оставка заради корупционния скандал с Ермак
Разпоредиха ареста на Андрий Ермак – бивш началник на кабинета на президента Зеленски
Бившият шеф на канцеларията на Зеленски очаква „справедливо“ решение по мащабно корупционно дело
Доклад на ЕП: Северна Македония да не фалшифицира общата си история с България
ГЕРБ за спирането на оръжията за Украйна: Управляващите да поемат политическата отговорност
Володимир Зеленски: Украйна е готова да сподели технологии за дронове със скандинавските и балтийските страни
Реал Мадрид изненада феновете с ексклузивни екипи, посветени на Папата
Бъдеще в родината: Статистиката показва, че българите, които се завръщат у нас, са повече от заминаващите
Digital4Sofia PRO Marketing Conference се завръща с най-силното си международно издание до момента
Доц. д-р Даниел Петков, д.м., е избран за декан на Медицинския факултет на БДУ
След трагедията в благоевградския кв.„Струмско“: Педагогическият съвет решава: 15- годишният Димитър, участвал във фаталния купон да бъде изключен от Седмо СУ