Депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков е сниман да нарушава правилата за движение по пътищата в центъра на София

епутатът от ПП-ДБ Манол Пейков е сниман да нарушава правилата за движение по пътищата в центъра на София. Видеото се разпространява в социалните мрежи. На клипа се вижда, че депутатът е спрял на аварийни в бус лента и под знак за забранено спиране и паркиране на централния столичен бул. „Васил Левски". Народният представител слиза от автомобила, а след като се връща в него прави и забранен обратен завой - през двойна непрекъсната маркировка. От пресцентъра на МВР съобщиха за bTV, че са се самосезирали и вече са съставили и връчили на Пейков акт за административно нарушение. На депутата е наложена глоба от 100 лева, от които 50 лева за неправилно паркиране и 50 лева за обратен завой през двойна непрекъснатата линия. Нарушението е от 4 юли. От BTV потърсиха Манол Пейков за коментар, но от пресцентъра на партията отказаха коментар и изпратиха като позиция неговия пост във във Фейсбук във връзка със случая. „Става въпрос за няколко нарушение и всички те представляват опасност за движението. Тази отсечка е с особено интензивно движение", коментира пред bTV Красимир Георгиев, председател на УС на Асоциация за квалификацията на автомобилистите в България. По думите му трябва да има и санкция за движение в бус лентата - 50 лв.
Прочети цялата публикация



Прокуратурата задържа за 72 часа шофьора, обвинен за смъртта на 18-годишната украинка в Несебър
Засилени мерки срещу опасното шофиране и нерегламентираните улични гонки започна полицията в Шумен
Синът на принцесата на Норвегия влиза в затвора за изнасилване
7 месеца след тежко ПТП: Шофьорката, убила студентка от ЮЗУ край Бобов дол, остава в ареста
В Благоевград: Младеж попадна в полицейски капан на ул. „Иван Гарванов“, заловен да управлява мотор без книжка
АПИ предупреждава: Косене и нова маркировка по пътищата София – Кюстендил и Кюстендил – Кулата
Интензивен трафик: Натоварено движение по пътя за Гърция и в двете посоки
Татяна Дончева: Бюджетът е за месец - два - няма нищо фатално
Моторист е в тежко състояние след катастрофа на пътя София – Самоков
Моторист е в тежко състояние след катастрофа на пътя София – Самоков
Очаквайте: ДР Конго - Узбекистан
Денят, в който селекционерът на Норвегия умря за 7 минути
Денят, в който селекционерът на Норвегия умря за 7 минути
Мистериозната DJ Самсара идва в България за нова песен с Дара (ВИДЕО)
Икономистът Алън Грийнспан почина на 100 години
Син преби 60-годишния си баща в Ловешко
3-годишно дете почина в поликлиника в Пловдив
3-годишно дете почина, докато му оказват помощ в пловдивско здравно заведение