Fakti.bg | 21.07.2025 10:35:35 | 21

Израелската армия атакува обекти на хусите


Израелската армия атакува цели на хусите на пристанището в йеменския град Ходейда, каза израелският министър на отбраната Израел Кац, цитиран от Ройтерс, предаде БТА.

Кац каза, че армията "решително се противопоставя на всеки опит за възстановяване на терористичната инфраструктура, която беше атакувана преди това".

От началото на войната на Израел срещу палестинската групировка "Хамас" в ивицата Газа през октомври 2023 г. свързаните с Иран хуси атакуват кораби в Червено море в знак на солидарност, както те твърдят, с палестинците.

В отговор Израел предприе нападения срещу хусите, които контролират най-гъсто населената част на Йемен, включително жизненоважното пристанище Ходейда.

"Както вече ясно заявих, съдбата на Йемен е същата като тази на Техеран. Хусите ще платят висока цена за изстрелването на ракети към Израел", заяви Кац.

Прочети цялата публикация