Повече от 90% от чешмите и фонтанките в Стара Загора работят

Над 90% от чешмите и фонтанките на територията на парковете и пешеходната зона в Стара Загора са в изправност и осигуряват вода за гражданите и гостите на града. Това съобщи за Радио Стара Загора Методи Губеров, началник на звено„Организация на движението и аварийна поддръжка" (ОДАП) при Община Стара Загора. В парк „Аязмото“, където са най-много съоръжения — общо 14 чучура за хора и животни — към момента работят 11. Проблемите при останалите са свързани основно с липса на водоподаване или ниско налягане, което не зависи от звеното, а от ВиК мрежата. На разположение на гражданите са работещи чешми в районите на „Залата на смеха“, „Генералската чешма“, „Летния театър“, „Кучешката градина“, „Малкото Аязмо“ и други.
Всички 7 чешми в парк „Артилерийски“ работят, както и съоръженията на пешеходната зона, пазара и автогарата.
През последните седмици са извършени ремонти и в други паркове и детски площадки.
Най-честата причина за повреди, по думите на Губеров, са вандалски прояви, които често налагат сложни ремонти на бетоновите конструкции. „Стараем се всяка седмица да правим проверки и да отстраняваме повредите там, където е възможно“, подчерта той и апелира гражданите да сигнализират при нередности на горещия телефон на общината или през сайта.
„Моля хората да пазят съоръженията и да не подминават вандалите — всеки счупен кран оставя жадни десетки хора. С общи усилия ще поддържаме парковете ни приветливи и удобни“, призова в заключение Методи Губеров.
В звуковия файл чуйте подробностите. Прочети цялата публикация



Тежка катастрофа затвори Прохода на Републиката, има загинал
Три хижи в Средна гора, които пазят духа на планината
Lidl планира разширяване на фермерските си пазари във всички 28 области на страната
Евакуация в Стара Загора: Пожар избугна до Околовръстното
Крум Зарков: Дефицитът трябва да бъде преодолян, но не за сметка на трудещите се, а на капитала
127 млн. евро за бизнеса във въглищните региони остават блокирани
С високите температури започни и сезонът на пожарите. За какво да внимаваме и какво да не правим, за да не предизвикаме пламъци
Трафикът за морето: Кога ще приключи ремонтът на АМ “Тракия” край Стара Загора?
Има ли риск от нова водна криза в Плевен
ПП пусна петиция в интернет за смяна на мантинелите по магистралите с бетонни
Бягат ли германските компании от страната?
Барселона получи кошмарни новини
Софийската математическа гимназия е с най-висок минимален бал за прием в 8-и клас
ЦСКА с важна информация за феновете преди реванша
Подадоха жалба срещу Джани Инфантино в МОК
БФC и ММС проведоха работна среща с представители на Барселона
Изправят пред съда мъж и жена, отмъкнали над 1,2 млн. с обещания за изгодни ремонти