Стефанос Циципас и Горан Иванишевич сложиха точка на съвместната си работа след по-малко от два месеца

Гръцкият тенис ас Стефанос Циципас и хърватската легенда Горан Иванишевич вече не са тандем на корта. Само няколко седмици след началото на партньорството им, двамата решиха да поемат по различни пътища, съобщи самият Циципас чрез публикация в социалните мрежи.
„Въпреки че съвместната ни работа беше кратка, тя беше изпълнена с емоции и ми донесе ценен опит. Благодаря на Горан за отдадеността и енергията, които вложи в мен и екипа ми“, написа 26-годишният грък в профила си в Instagram. Той подчерта, че изпитва дълбоко уважение към Иванишевич – както за постиженията му на корта, така и за човешките му качества, и му пожела успех в бъдещите начинания. Циципас, който в момента заема 29-ото място в световната ранглиста, се обърна към Иванишевич за помощ през май, след като серия от неубедителни резултати на турнирите от Големия шлем разклати увереността му.
Въпреки надеждите за ново начало, сътрудничеството им не донесе очаквания пробив. Финалистът от Ролан Гарос 2021 и Australian Open 2023 отпадна още в първия кръг на тазгодишния Уимбълдън, след като загуби с 3:6, 3:6 от французина Валантен Ройе и бе принуден да се оттегли заради травма в гърба.
След разочароващото представяне, Иванишевич не спести критики към своя възпитаник, заявявайки, че „никога не е виждал по-неподготвен играч“.
За последните девет участия в турнирите от Големия шлем, Циципас е достигнал само веднъж до четвъртфинал.
Горан Иванишевич, шампион от Уимбълдън 2001, е добре познат в треньорските среди – той бе част от щаба на Новак Джокович при спечелването на девет от 24-те му титли от Големия шлем. След раздялата с Джокович през март миналата година, хърватинът работи и с казахстанката Елена Рибакина, която в момента е №12 в света.
Вижте тази публикация в Instagram.
Прочети цялата публикация



Русия падна в собствения си газов капан
Тежки поражения в жива сила! Най-малко 155 хиляди са загиналите руски войници в Украйна
Ханзи Флик: Конкуренцията между Феран и Левандовски е перфектна
"Русначе": Как германки криеха произхода на нежеланите деца
Търговия с хора в Молдова: бизнес с надеждата за добър живот
Хари Кейн каза за едно от най-добрите решения в живота си
Магична асистенция на Левандовски не стигна за геройска победа на Полша срещу Нидерландия
Защо доходите на Русия от нефта ще продължат да намаляват
Виктор с разтърсващи разкрития за Дениз след "Ергенът": Виках полиция! (ВИДЕО)
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Актрисата Ейми Шумър се раздели със съпруга си след 7 години брак (СНИМКА)
5 сутрешни навика, които нарушават съня ви през нощта
Близо 30-километрова опашка от тирове на Капитан Андреево
Зеленски едновременно отстъпва и настъпва по мазола руския цар
Григор Димитров изрази възхищението си от Линдзи Вон
Украйна може да се откаже от НАТО, но не отстъпва територии, заяви Зеленски
Доналд Тръмп намекна: Не изключвам загуба на републиканците на междинните избори
Израел: Иран е основният заподозрян за смъртоносното нападение на плажа в Сидни
Около 27 км е опашката от товарни автомобили на излизане от страната при „Капитан Андреево“