Димо Алексиев след присъдата: "Ангажиментите ми силно замряха. За момента съм „персона нон грата“

„Ангажиментите ми силно замряха. За момента съм „персона нон грата“ и съм занулен отвсякъде. Всичко приключи за един миг. Неща, които се опитваш да градиш с години, рухват просто за секунда. Аз не разбирам кой има интерес от това нещо, да се правят всички тези неща по този начин и някой определено да натиска да вляза в затвора. Вероятно защото не съм карал казарма. Сигурно заради това се опитват да отслужа това време. Година и шест месеца е сериозен период“, заяви Димо Алексиев пред сайта Труд news след присъдата.
Софийският районен съд постанови на 30 юли 2025 г. ефективна присъда от 1 година и 6 месеца лишаване от свобода на 42-годишния актьор Димо Алексиев, след като той бе признат за виновен за шофиране в нетрезво състояние. Решението идва след предишна условна присъда за подобно нарушение по Наказателния кодекс, а към наказанието е добавена и глоба: актьорът остава без шофьорска книжка за срок от две години.
Алексиев бе задържан през ноември 2024 г., когато при полицейска проверка в София дрегерът отчете 1,49 промила, а последващото изследване на кръвта – 1,68 промила алкохол. В съдебната зала той обясни, че в момента на проверката е бил спрял колата си, търсил е начин да си повика такси и не е вярвал, че е извършил престъпление, тъй като автомобилът не е бил в движение.
„Сплотяването е прекрасно нещо, радвам се на всички, които останаха зад мен. Доста от хората, които се водят приятели, отпаднаха по естествен начин. На практика тази „чистка“, която се случи, е може би единственото позитивно нещо от цялата ситуация. Но, така или иначе, има твърде много негативи.“, каза още Алексиев.
Прочети цялата публикация




Пер-Матиас Хьогмо: Надявам се, че утре ще бъде мач между два атакуващи отбора с висока интензивност
Васил Върбанов: "Големите и истински протести предстоят"
Весела Лечева: Самото участие на Олимпийски игри вече е победа
Лидерът на ЕНП призова за "ядрен чадър" над ЕС
Кеворк Кеворкян: Най-напред идиотите, мафията - след това
Германия експулсира руски дипломат! Москва: Няма да остане без отговор
Ако Путин постигне своето, Европа ще бъде пометена от ефекта на доминото
Фики Стораро за брат си Емрах: "Това са много грозни неща – тази показност“
Бившият футболист на Левски – Илиян Симеонов пред ФАКТИ: Мисля, че ще сме шампиони този сезон
В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
ЦСКА 1948 привлече млад талант от Кот д’Ивоар
Сарафов за случая „Петрохан”: Има по-фрапиращи обстоятелства, отколкото „Туин Пийкс”
Мъск първи в света е натрупал богатство над $800 млрд.
Присъда след шега за ветеран от войната в Украйна на фона на все по-строга цензура в Русия
Липсващото щастие се завръща за три зодии
БСП-ОЛ след консултациите с Йотова: Призоваваме НС към отговорност - трябва да приемем проекта за държавен бюджет за 2026 г.
Омбудсманът: Енергодружествата да разсрочат високите сметки за ток
САЩ и Иран може да преговарят в Оман, а не в Турция