От Спартак Варна обявиха, че клубът е със сериозни финансови задължения

Спартак Варна трябва да намери решение на своите финансови проблеми до края на настоящия месец. Това каза на пресконференция днес Алекс Илиев, който е съпредседател на Управителния съвет на едноименното сдружение с нестопанска цел, информира БНТ.
Мартен Демирев, който член на УС, посочи, че клубът дължи около 942 000 лева към бивши играчи, като с по-голямата част от тях е постигната договорка и споразумение. Задълженията на варненци към НАП са около 500 000 лева, но тази сума се променя заради лихвите, които се трупат. Тези задължения са най-важните от гледна точка лиценза в БФС. Това поясни Демирев.
По фактура клубът дължи 550 000 лева към фирмата на бившия президент Павлин Николов – „Интерком груп“, и други 1,829 милиона лева – като заем към Николов. „Павлин Николов не е предявявал иск за тях. От ръководството се надяват да постигнат уговорка с бившия президент
Демирев обясни, че Павлин Николов е напуснал емоционално клуба през септември миналата година, но юридически е бил начело на клуба до преди дни, когато беше вписан новият УС.
"Месечно преразходите в Спартак 1918 Варна са много под 100 000 лева",каза още Мартен Демирев. Алекс Илиев припомни, че е внесено писмо в Общинския съвет с молба за съдействие при установяване на контакт с представители на варненския бизнес, спонсори и дарители, които биха могли да окажат подкрепа за дейността на клуба. От Спартак 1918 Варна искат и финансова помощ от общината, но от УС не уточниха каква е исканата сума.
Прочети цялата публикация



Треньорът на Ботев Пд с огромен жест към Спартак Варна
Спартак Варна се бори за лиценз и бъдеще
Майкон: Левски сбъдна мечтата ми, щастлив съм, че изиграх 50 мача за този клуб
Дисциплинарната комисия отложи решенията си след Черно море – Левски, чака допълнителни доклади
ЦСКА плюс още 7 клуба ще печелят при изваждане на Спартак Вн от елита - Левски, Локо Пд и Черно море са губещите
Хакери, фалшиви евро и интернет измами – МВР със 170 разследвания от началото на годината
От време на време! Доналд Тръмп и Илон Мъск вървят към помирение
Обявиха съдиите за предстоящите мачове за Купата на България
Боримиров: Левски може да стане шампион
ГДБОП ще проверява активите на Карен и Златка Райкова (ВИДЕО)
Том Форд се завръща в киното с нов филм по роман на Ан Райс
Дино избра Дечо за свой противник в елиминациите на “Игри на волята”
Сезонът на ураганите! "Мелиса" опустоши Карибите с разрушителна сила, на Бермудските острови се готвят за истинско бедствие
Нова българска комедия "Рожден ден" разглежда абсурдната страна на живота и способността на хората да се променят
Френската прокуратура поиска от 2 до 4 г. затвор за четиримата българи, осквернили Мемориала на Холокоста в Париж
Жабите в тенджерата на Пеевски: как бавно се сваряват
Кошмарни новини за Педри и Барселона
Пенсионните дружества се възпротивиха на Костадинов, който иска ликвидиране на втория пенсионен стълб
Сенатът на САЩ гласува за сваляне на митата за над 100 страни