Руски депутат за териториалните отстъпки: Вече нищо не зависи от Зеленски

Думите на Володимир Зеленски за невъзможността за териториални отстъпки от страна на Украйна са безсмислени, тъй като вече нищо не зависи от него. Така отговори депутатът от Държавната дума на Русия Леонид Ивлев на изявлението държавния глава на Украйна в интервю за РИА Новости.
Според него Зеленски вече не може да влияе нито на ситуацията на фронта, нито на „международните дела“. Парламентаристът нарече безсмислено и позоваването на Зеленски на Конституцията на Украйна.
„Народът на Украйна никога през живота си не е гласувал за собствена конституция. Документът, който Зеленски помпозно нарича „конституция на Украйна“, е резултат от пазарлъци и компромиси между 300-350 депутати от Върховната рада, олигарси и киевския режим на Банкова /б.р. улицата с правителствените ведомства/“, смята Ивлев.
По-рано Зеленски заяви, че няма да допусне „второ разделяне“ на Украйна, коментирайки евентуалното изтегляне на украинските войски от територията на Донбас. Според него Конституцията на Украйна забранява всякакви териториални отстъпки.
Народът на Украйна, за разлика от властите в страната, е готов да направи отстъпки на Русия, за да се прекрати конфликтът възможно най-скоро. Това съобщи подполковникът от резерва от армията на САЩ Даниел Дейвис в своя YouTube канал.
Украинският президент Володимир Зеленски редовно заявява, че Киев няма да се откаже от загубените територии, но не осъзнава колко силна е руската страна, отбеляза военният.
„Просто има руска армия, тя е по-силна. И те ще получат това, което искат, мирно или на фронта. Това е признаването на реалността“, каза той.
В същото време, според Дейвис, украинците отдавна разбират как ще завърши конфликтът и просто искат това да се случи възможно най-скоро, но се страхуват да говорят за това заради заплахата от репресии от страна на властите.
Прочети цялата публикация



28 точки: какво предвижда планът на Тръмп за Украйна
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Киев е под тежък натиск! САЩ спират помощта и разузнаването за украинската армия, ако не приеме мирния план на Вашингтон
Отказ от НАТО и признаване на нови граници. САЩ очакват Зеленски да подпише мирния план на Тръмп до 27 ноември ДОКУМЕНТ
Шефът на ГРУ на Украйна Буданов: Руската икономика все още е достатъчно стабилна, за да продължи войната
Ювал Ноа Харари: Защо Путин вече загуби войната в Украйна?
Таен план за Украйна? Какво се знае и защо ЕС се тревожи
Руски дронове нападнаха Одеса. Зеленски предложи свои депутат за нов министър на правосъдието
Тъмната страна на управлението на Зеленски
Бивш посланик на САЩ в Киев: Крайно време е Путин да разбере, че няма да спечели войната
Politico: Подкрепата за Зеленски е 25%, съпругата му желае той да напусне политиката
Украински военни са заподозрени в присвояване на средства от САЩ за борба със СПИН
Valeurs Actuelles: Прехвърлянето на отговорността за подкрепата на Украйна прави Запада уязвим пред Русия
Тръмп: Зеленски ще трябва да хареса мирния ни план, иначе войната продължава
Кирил Дмитриев: Мирният план на Тръмп спасява Украйна от загуба на още земи и животи, но подстрекателите искат още боеве
Силен вятър и променлива облачност в Бургас на 22 ноември
Валенсия постигна минимална победа в дербито срещу Леванте
Майнц и Хофенхайм не успяха да се победят в интересен двубой от Бундеслигата
Майнц - Хофенхайм 1:1 /репортаж/
Дърво падна на пътя Добринище-Елешница