5-то издание на Sofia Songwriting Camp стартира с рекорден брой автори от 9 държави

Sofia Songwriting Camp празнува своя първи юбилей с пето поредно издание и вече утвърден формат, силно международно участие и още по-голяма общност от съмишленици. От 28 септември до 4 октомври в Боровец, в 16 студиа, отново ще се срещнат близо 60 от най-успешните автори, изпълнители и музикални продуценти от България, Швеция, Норвегия, Гърция, Сърбия, Германия, Великобритания, Румъния и Корея, за да създадат музиката на утрешния ден.
Организаторите от “Вирджиния Пъблишинг” обявяват конкурс, който ще даде възможност на петима български автори (композитори, текстописци и/или аранжори) да станат част от лагера и да творят редом с водещи имена от световната и българската сцена. Всички, които създават музика, могат да кандидатстват със свои авторски демо записи в периода от днес, 26 август, до 22 септември.
Запишете се сега на https://ssc.bg/bg/ и си дайте шанс да се присъедините към едно истински необикновено преживяване с потенциал да промени творческата ви кариера!
Победителите ще бъдат обявени на 27 септември от 11:00 ч. на Сцена “Централни хали” (ниво -1), в рамките на специално събитие – Workshop + Listening Session, отворено както за участниците в конкурса, така и за всички заинтересовани професионалисти. По време на срещата менторите на творческия лагер Robin Jenssen (основател и CEO на KREATION Music Rights Europe), Jin Suk Choi (южнокорейски продуцент с 68 песни №1 в Billboard) и Саня Армутлиева (управляващ директор и основател на “Вирджиния Пъблишинг” и Sofia Songwriting Camp) ще споделят последни новини за развитието на музикалния бизнес през последната година, ще разяснят ролята на споделената работа в студио, както и ще дадат обратна връзка за голяма част от получената музика в рамките на конкурса.
Прочети цялата публикация




Михаела Маринова превръща напрежението в броня в „Under Pressure“ (ВИДЕО)
Има ли Турция планове за собствено ядрено оръжие?
Старт на гласуването за „Златни патета“ 2026: обявиха всички номинирани
Рекорден брой участници и гости на „Кукерландия“ 2026: Невиждан празник на маскарадните обреди в България и света
Най-бедните германски градове - магнит за българи и румънци
Днес рожден ден празнува Поли Генова – една от най-разпознаваемите и обичани български поп изпълнителки
Преговорите между Русия и Украйна приключиха без пробив
Президентът на Иранската футболна федерация: Вече не можем да гледаме към Световното първенство с оптимизъм
Хиляди българи остават блокирани в Близкия изток след отменени полети
Мика Хакинен с бляскава поява на ледената арена във Виена
Израел заплаши "Хизбула" с опустошителен удар и започна нова вълна от атаки в Техеран
В първите часове на 3 март: Мостът в Бургас светна в цветовете на трибагреника ни (СНИМКИ)
Шок на "Бернабеу", Хетафе с неочакван удар по шампионските амбиции на Реал
Рюте: НАТО няма да се намеси във войната с Иран, но приветства ударите на САЩ и Израел
Михаил Антонио си намери клуб след тежката катастрофа
Честит национален празник!
Бирмингам - Мидълзбро 1:3 /репортаж/
Благоевград на протест срещу високите цени на тока и водата