Ювентус привлече Лойс Опенда

Ювентус официално си осигури подписа на белгийския голмайстор Лойс Опенда, който до момента блестеше с екипа на РБ Лайпциг. Двете страни са постигнали пълно съгласие по сделката.
Торинският гранд ще брои впечатляващите 40 милиона евро, включително бонуси, за да привлече 25-годишния нападател в редиците си. Това е сериозна инвестиция, която подчертава амбициите на „бианконерите“ за предстоящия сезон.
Опенда се присъедини към Лайпциг през 2023 година и бързо се превърна в ключова фигура за германския тим. В рамките на 93 официални срещи с екипа на „червените бикове“, белгиецът реализира 41 попадения и асистира за още 18 гола – статистика, която не остана незабелязана от европейските грандове.
Въпреки че договорът на Лойс Опенда с РБ Лайпциг бе валиден до лятото на 2028 година, Ювентус успя да убеди германския клуб да се раздели с нападателя срещу солидна трансферна сума.
Очаква се белгийският национал да внесе свежест и острота в атаката на „старата госпожа“, която се стреми към нови върхове в Серия А и европейските турнири.
Прочети цялата публикация



Бастони към Барселона: Интер и Милан влизат в битка за защитник от Серия А
Български дрон влиза в Япония: сделка, която може да промени пазара на въздушните доставки
Манчестър Юнайтед насочва внимание към Орелиен Чуамени от Реал Мадрид
Колко гласа получи Стефка Костадинова на парламентарните избори?
Кристина Агилера показа апетитна фигура в стегната черна рокля (СНИМКИ)
Тайният доклад за президента
Левски излиза на лов за млади българи през лятото
Радев е по-близо до Русия от всеки друг скорошен български премиер
Microsoft предлага шанс да спечелите 1 милион долара или съкпа кола, ако преминете към браузъра Edge
Алегри отхвърли възможността да стане селекционер на Италия
Тим Кук се оттегля от поста си на главен изпълнителен директор на Apple и предава ръководството на Джон Тернус
Кристъл Палас и Уест Хем не се победиха в равностоен двубой
Лече взе точка от Фиорентина, но остава в опасната зона
Бийбър сбъдна мечтата на Били Айлиш на Coachella
"Епъл" обяви кой ще наследи Тим Кук начело на компанията
Дъждът като природен антидепресант: Защо ни кара да се чувстваме по-добре
Кандев: Не успяхме да променим всичко, но не се огънахме