Fakti.bg | 03.09.2025 04:42:21 | 107

Иван Иванов се класира убедително за осминафиналите на Откритото първенство на САЩ


Иван Иванов се класира убедително за осминафиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставеният под №1 българин победи с 6:2, 6:3 представителя на домакините Максуел Екстед. Двубоят продължи час и 22 минути.

Шампионът от Уимбълдън при юношите Иванов постигна втора двусетова победа на турнира и на осминафиналите ще играе срещу Максимъс Дусолт (САЩ).

16-годишният Иванов изостана с пробив за 1:2 в първия сет, но спечели следващите осем гейма. Така той спечели първата част с 6:2, поведе с 3:0 във втората, а след това затвори лесно мача в своя полза с 6:3.

По-рано Александър Василев също се класира убедително за осминафиналите на сингъл при юношите.

Полуфиналистът от Уимбълдън и №4 в схемата Василев победи с 6:3, 6:2 Доминик Мозейчук (САЩ). Срещата продължи 70 минути. Българинът постигна втора поредна победа на турнира без да загуби сет, а за място на четвъртфиналите той ще играе срещу Ян Кумсат (Чехия).

Василев поведе с 3:0 по пътя към успеха в първия сет срещу Мозейчук. Във втората част Василев поведе с 4:0 и без проблеми затвори двубоя в своя полза с 6:2.

Прочети цялата публикация