Вучич получи най-високия руски орден и обсъди с Китай подкрепата за Косово

Сръбският президент Александър Вучич заяви, че е получил най-високия руски орден лично от Владимир Путин, като подчерта, че е първият сърбин, удостоен с това отличие след 105 години - от времето на Никола Пашич, предава БГНЕС, цитирана от News.bg.
По време на срещата си с китайския президент Си Дзинпин Вучич е разказал подробно за историята на сръбския народ и борбата му срещу фашизма, включително срещу германския и регионалния нацизъм. „Сръбският народ е носител на борбата срещу фашизма“, заяви той.
Вучич отбеляза, че е научил много от китайския лидер и че срещата е била „много сърдечна“. Той изрази увереност, че разговорите ще доведат до конкретни резултати за Сърбия, включително откриването на участък от бързата железница Белград-Суботица и изграждането на нови фабрики и пътища.
Сръбският президент посочи, че Сърбия може да разчита на подкрепата на Китай по важни политически въпроси, включително Косово и Метохия, както страната застава зад принципа на единен Китай.
Вучич също отбеляза популярността си в Китай: „Навсякъде в страната, когато кажете ‘Сърбия’, всички веднага скандират ‘Вучич’. Всеки иска да се снима с мен.“
Прочети цялата публикация



Шефът на НАТО: Без потока от американски оръжия Украйна няма да може да продължи да се бори! САЩ имат нужда от НАТО
Зеленски пред Bloomberg: Никога няма да признаем териториите, окупирани от Москва, за руски. Искам нова среща с Тръмп
Напрежението между Иран и САЩ отново ескалира
Американският министър на финансите Скот Бесънт предупреди ЕС да не предприема ответни мерки срещу САЩ заради Гренландия
Какво ще стане с Гренландия: четири възможни сценария
2026 г. може да се окаже най-опасната година за света от 1945 г. насам
Гари Каспаров: Западът се страхува от Трета световна война, но Путин вече води Четвърта!
Казахстан нуждае от национална буржоазия, осъзнаваща и признаваща своята отговорност пред народа
Европа подкрепя Украйна, но не желае да плаща за спасяването ѝ
Казусът с руските активи показа, че проблемът на ЕС е не Белгия, а Тръмп
Марица Пловдив завърши със загуба участието си в Шампионската лига
"Нищо от това, което ще чуеш, не е вярно": Педофилска мрежа, секта, убийства в хижа "Петрохан"
Манчестър Сити триумфира над Нюкасъл и се класира за финала на Карабао Къп
Интер триумфира над Торино и си осигури място на полуфиналите за Купата на Италия
Манчестър Сити - Нюкасъл 3:1 /репортаж/
Манчестър Сити срази Нюкасъл и си осигури мечтан финал с Арсенал
Nvidia първоначално ще инвестира само 20 млрд. долара в OpenAI
Холщайн Кийл - Щутгарт 0:3 /репортаж/
Откриха древен римски товарен кораб в морето край Италия
Йордан Минчев и Кемниц надвиха Тренто в Еврокъп