Австралийка уби трима с отровни гъби

Австралийка беше осъдена на доживотен затвор по три обвинения в убийства, извършени с помощта на обяд, подправен с отровни гъби, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
Осъдената Ерин Патърсън ще трябва да излежи най-малко 33 години от доживотната си присъда, след което ще има право на изслушване за условно освобождаване.
В мотивите си съдията Кристофър Бийл от Върховният съд на провинция Виктория се позова на „утежняващи вината обстоятелства“, включително „съществен умисъл“ в отровителството и „огромна злоупотреба с доверие“.
През юли тази година Патърсън беше призната за виновна по три обвинения в убийство и едно в опит за убийство.
Престъплението е било извършено през юли 2023 г., когато осъдената е поднесла телешко „Уелингтън“ на бившите си свекър и свекърва Дон и Гейл Патърсън, на сестрата на Гейл Хедър Уилкинсън и на съпруга на последната Йън. Първите трима починали в болница няколко дни по-късно, а четвъртият е бил приет в критично състояние, но оцелял.
Както съобщиха световните агенции по време на процеса, отравянето е било извършено със зелени мухоморки.
Прочети цялата публикация




Журналистът, разкрил връзката между Путин и Кабаева, почина от отровни гъби
Подплашен кон обърна карета и уби индийски турист в Сентръл парк
Деца и цивилни сред пострадалите при атаки с дронове в Белгородска област и Запорожие
Джордж Клуни ще получи почетен Златен лъв за цялостен принос на филмовия фестивал във Венеция
Меджидиев проверява решенията и разходите при последните трима управители на НЗОК
Меджидиев проверява решенията и разходите при последните трима управители на НЗОК
Зеленски: САЩ и Европа могат да спрат този терор, нямаме достатъчно ракети
Мелиса Джордж, позната от "Анатомията на Грей", изненада почитателите си: Четвърто дете на 49 години и мистерия около бащата
Нова ескалация в Ормузкия пролик: Неизвестен снаряд порази петролен танкер край Оман
Огненен ад в Южна Европа: Стотици огнеборци срещу стихията, „Тур дьо Франс“ затвори финала си за фенове
От смъртоносни жеги до воден хаос: Порои и внезапни наводнения блокираха Североизточните щати и Ню Йорк
ОПЕК+ увеличава добива на петрол със 188 000 барела дневно от август
Енергиен колапс в Куба: Националната електрическа мрежа се срина за трети път за шест месеца
Лидерите на НАТО се събират в Анкара при безпрецедентни мерки за сигурност и засилено напрежение
Приятно време и спокойно море ни очакват днес
Черната статистика расте: Жертвите от земетресенията във Венецуела достигнаха 3535 души
Роналдо: Преди мен Португалия имаше нула титли
ЕП чертае бъдещето на Европа: Сигурност, нов дългосрочен бюджет и разширяване на масата в Страсбург