Нина Добрев напуснала "Дневниците на вампира" заради двойно по-ниска заплата
Нина Добрев разкри детайлите около напускането си на сериала „Дневниците на вампира“, като за първи път публично потвърди, че причина за решението ѝ е неравното заплащане и прекомерното работно натоварване в сравнение с нейните колеги. Признанията на 36-годишната актриса са публикувани в новата книга на журналистката Саманта Хайфил от Entertainment Weekly – „I Was Feeling Epic: An Oral History of The Vampire Diaries“, която излезе тази седмица в САЩ.
Вижте тази публикация в Instagram.В изданието Добрев коментира: „Играех две роли – не само Елена, но и нейната двойничка Катрин. Това означаваше двойно повече часове на снимачната площадка, повече сцени, повече реплики. Въпреки това, заплащането ми оставаше значително по-ниско от това на колегите ми Пол Уесли и Иън Сомърхолдър.“
По думите на Саманта Хайфил, дори когато актрисата е постигнала известно увеличение на хонорара си, студиото категорично е отказало да ѝ осигури равенство в заплащането. Решението е било еднозначно: „По принцип няма да я изравним с тях“, споделя авторката на книгата, позовавайки се на свои източници от продукцията.
Нина Добрев, която беше основното лице на поредицата в шест поредни сезона, напусна сериала през 2015 г., което тогава предизвика вълна от коментари сред феновете и медиите. Актрисата допълва, че не е искала да остане „на място, където не я оценяват както заслужава“. В интервю за The Hollywood Reporter по-рано тя заявява: „Беше важно за мен да си тръгна с високо вдигната глава.“
Вижте тази публикация в Instagram.Връщането ѝ за големия финал на „Дневниците на вампира“ през 2017 г. също се оказва сложен процес, белязан от тежки преговори. Добрев посочва, че първоначалното предложение на студиото е било пет пъти по-ниско от последната ѝ получена сума. „Не беше въпрос на пари, а на принцип – заслужавам равнопоставеност с мъжете на същата позиция“, казва актрисата в откъс от книгата, цитиран и от Variety.
По думите на създателката на сериала Джули Плек, именно личната ѝ намеса е спомогнала за постигането на компромис между двете страни. Така Нина Добрев се завръща, за да се сбогува с феновете във финалния епизод, който е гледан от милиони зрители в световен мащаб.
Въпросът за равнопоставеността в заплащането между актрисите и актьорите остава тема на обществен дебат, като към случая на Добрев се присъединяват и други звезди, сред които Емили Блънт, Натали Портман и Дженифър Лорънс. Последната в свое интервю за Harper’s Bazaar заяви, че „битката за справедливи хонорари е в самото начало, особено в телевизионната индустрия.“
Прочети цялата публикация



Нина Добрев флиртувала с мистериозен мъж на фестивала Sundance
Опасен тропически вирус се разпространява в Европа заради климатичните промени
Васил Велев: Цената на тока за бизнеса е най-високата в цяла Европа
Лайза Минели: Принудиха ме да ползвам инвалидна количка на Оскарите заради Лейди Гага
Лагард напуснала VIP събитие в Давос заради обидна реч на министъра на търговията на САЩ
Контрабанда на дизел: как Русия го внася в Испания
Кандидат-шофьорите ще плащат двойно
Le Monde: Хиляда кенийци се бият на страната на Русия в Украйна
Александра Фейгин с най-силния си сезонен резултат, но остава извън финала на Олимпиадата в Милано-Кортина
"Таймс": Британци, живеещи в чужбина, смятат да се откажат от гражданство
Григор Димитров продължава да пада в световната тенис ранглиста
Земеделският министър представи екипа си и обяви д-р Ангел Мавровски за директор на БАБХ
Обрат! Д-р Благомир Здравков остава начело на „Проф. Иван Митев“
200 000 тона слънчоглед от Аржентина пътуват към България, зърнопроизводители алармират за рискове
Абсурден виц: ППДБ изкопаха единствения човек в страната, на когото ЕК е забранила да наблюдава избори
Активисти закачиха снимката от ареста на Андрю в Лувъра (ВИДЕО)
Шпионаж за Беларус: арест в Полша, разследват дейност в три държави
Елеонора Митрофанова отново носи карамфили пред съветски паметници в София
Министър Дечев ще проведе среща с разследващите случаите "Петрохан" и "Околчица"
Запалиха кола, паркирана неправилно пред блок в "Люлин"