Нов скандал разтърси английския футбол: Дейвид Кут изправен пред ново тежко обвинение

Буря от нови обвинения се стовари върху бившия футболен съдия Дейвид Кут, чието име отново изплува в центъра на общественото внимание. Според водещи британски издания, 43-годишният рефер ще се яви пред съда в Нотингам този четвъртък, след като срещу него бе повдигнато изключително сериозно обвинение – заснемане на неприлично видео с дете, класифицирано в най-тежката категория А по британското законодателство.
Това не е първият път, в който Кут попада под светлината на прожекторите заради скандално поведение. Само преди няколко месеца, през ноември, социалните мрежи бяха разтърсени от изтекъл клип, в който бившият съдия отправяше обидни и нецензурни реплики към Юрген Клоп – тогавашния мениджър на Ливърпул, както и към самия клуб.
Последствията не закъсняха – Кут бе незабавно отстранен от съдийските си задължения във Висшата лига. В резултат на вътрешно разследване, проведено от PGMOL – официалната организация на футболните съдии в Англия, договорът на Кут бе прекратен през декември 2024 година. В последващо интервю, самият той призна, че е допуснал „фатални грешки“, сред които и употреба на наркотици. Кут откровено сподели, че личните му проблеми и дългогодишното прикриване на сексуалната му ориентация са го тласнали към тези пагубни решения.
Сега, с новото обвинение за заснемане на неприлично съдържание с дете, Дейвид Кут се изправя пред най-тежкото изпитание в живота си.
Прочети цялата публикация




37 години след трагедията на "Хилзбъро": Денят, който преобърна съдбата на футбола
Белият дом vs. Ватикана! Доналд Тръмп влиза в конфликт с католическата църква
Лийдс и Илия Груев надвиха десет от Манчестър Юнайтед
Наполи в търсене на нов треньор: Четири имена в полезрението на клуба
"Уволнен си!": Кой беше отстранен от началото на втория мандат на Доналд Тръмп
Ранени ангели! Битката за 5-годишния Вани от Благоевград продължава! Малкият герой е изправен пред ново предизвикателство и не се предава
Как се пази „семейството“!
Петер Мадяр: доколко е проевропейски и проукраински
Яник Синер завърши впечатляващия „Слънчев дубъл“ без загубен сет в Маями
Австрийският специалист Адолф Хютер сред фаворитите за мениджърския пост в Тотнъм
Ретро велосипеди на парад по улиците на Лондон (ВИДЕО)
В Италия се питат: къде изчезна Златан Ибрахимович?
Айнтрахт Франкфурт - Лайпциг 1:3 /репортаж/
Иран е получил нови предложения за преговори за мир от САЩ
Победата на "Тиса" е още по-голяма при 100% преброени гласове
Секс скандал разтресе „Флотилията на свободата“ на Грета Тунберг
Кошмарът на Тотнъм във Висшата лига няма край
Иран е получил нови предложения от САЩ за преговори