Ига Швьонтек вдигна титлата в Сеул

Ига Швьонтек затвърди добрата си форма и спечели титлата на турнира по тенис УТА 500 в Сеул, който е с награден фонд над 1 милион долара, предава БТА. Полякинята (№1 в схемата) надигра рускинята Екатерина Александрова в оспорван финал с 1:6, 7:6(3), 7:5 за 2:46 часа игра. Втората в схемата Александрова започна много силно и даде само гейм на Швьонтек в първия сет.
Втората част започна с бърза размяна на пробиви, за да се стигне до тайбрек, в който Швьонтек се наложи със 7:3. Решителният трети сет отново бе оспорван, като полската тенисистка направи ключов пробив в 12-ия гейм и затвори мача със 7:5.
Това е трети трофей за Швьонтек през сезона и общо 25-и в кариерата ѝ.
Прочети цялата публикация



Голям скок за Елизара Янева в ранглистата
Робин Монтгомъри взе титлата в Хертогенбош
Приказка без край! Дебютантката Хвалинска взе още един скалп на Ролан Гарос
Швьонтек пречупи сънародничка на Ролан Гарос
Спечелената титла вдигна цената на Левски
Шампионската целувка - Артета прегърна трофея и своята Лорена
Виктория Томова се изкачва нагоре в световната ранглиста на WTA
Сеул даде максимална присъда за бивш министър на правосъдието
Салиба разкри физическите си проблеми
Серундоло триумфира с титлата в Куинс Клъб
Още двама нови в Монтана
Още двама нови в Монтана
Следващата седмица представят бюджета за 2026 г.
Добра новина за Ботев Пловдив: Тодор Неделев започна тренировки във фитнеса
Най-добрите влизат в "Игри на волята"
Омбудсманът скочи срещу идеята помощта за отопление да се плаща на два транша
Над 1000 заразени с ебола в Конго, смъртните случаи са 254
Край на евтините покупки от Китай – ЕС въвежда нова такса от 3 евро