Халф на Милан: Не знам как Модрич може да тича така на 40 години

Адриен Рабио призна, че е впечатлен от съотборника си в Милан Лука Модрич след победата над Наполи. Милан поведе в резултата още в третата минута, след като Кристиан Пулишич пробяга половината терен, за да подаде на Алексис Саелемакерс, а след това самият Пулишич вкара втория гол.
Мачът се промени, когато Первис Еступинан получи червен картон за спъване на Джиовани Ди Лоренцо, а Кевин де Бройне реализира дузпата. Давид Нерес пропусна най-добрата възможност за изравняване за Наполи, след като ударът му срещна гредата в добавеното време.
Откакто Рабио се присъедини към Милан в последния ден на трансферния прозорец от Олимпик Марсилия, тимът сякаш е намерил нов ритъм.
„Вярно е, че вече познавах треньора и неговия щаб, както и методите им на работа, така че беше по-лесно за мен да се адаптирам. Познавам и много от съотборниците си. Дойдох с много смирение, работя всеки ден, за да дам пример и да вдъхновявам отбора. Те са на моя страна, радвам се, че откакто съм тук, спечелихме четири мача, допускайки само един гол.,“ каза Рабио пред DAZN Italia.
„Има силен отборен дух, играем с позитивна нагласа. Днес беше трудно, но с нашия дух и манталитет взехме победата. Радвам се.“
Рабио формира впечатляващо централно нападателно партньорство с Модрич, който на 40 години продължава да оказва голямо влияние в първия си сезон в Серия А.
„Играта с Лука е лесна, защото той знае как да контролира темпото, въпреки че честно казано не знам как може да тича така 90 минути на 40 години. Той обича футбола и се забавлява на терена, обича да защитава, обича да атакува, всичко. Този отбор има много качество и всички ние се наслаждаваме и на защитата, въпреки че не беше лесно с 10 човека, но показахме на какво сме способни,“ призна французинът.
Рабио се завърна в Серия А след само една година в Марсилия, но следващата седмица ще се изправи срещу бившите си съотборници на Ювентус на "Алианц Стейдиъм" в Торино.
„Истински се радвам да се върна на този стадион, особено като знам, че Милан е на върха в таблицата. Разбира се, искам да спечеля, но най-вече съм щастлив да съм отново в Серия А. Прекарах пет години в Ювентус, така че ще бъде емоционално за мен, но сега съм в Милан и се надявам Милан да победи.“
Прочети цялата публикация



Диана Дамянова: Тука има … Тука нема! Факт е, че олигархичния модел съществува в страната като основен модел на правене на бизнес
Светлана Василева за най-голямата загуба в живота си: "Понякога още му пиша съобщения."
Акжан - "Чиста душа" - марката на Великата степ
Сърбия: връзки между престъпния свят и президента Вучич?
Сиромахов: Касичката е изтръскана. Държавата не е източена от април до сега, тя е източвана през последните 17 години
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Симеон Петков от „Източен блок“ пред ФАКТИ: От бокса през музиката това е пътят на новата ни песен „Знам“
Балъков: Футбол без зрители не е футбол, новото правило е хубаво
Духът от Анкара и неохотната българска европеизация
Кеворк Кеворкян: Най-мръснишката афера
Децата на принц Хари и Меган Маркъл се срещнаха с дядо си крал Чарлз за първи път от четири години
Алдаир за титлата на Левски: Беше неописуемо!
Планета с вечен ден или вечна нощ може да крие условия за живот, показва ново изследване
Пиян шофьор предизвика верижен сблъсък на лобното място на Филип Арсов
Йеменските хути потвърдиха, че са атакували международно летище в Саудитска Арабия
Макгрегър прибира умопомрачителен хонорар след загубата от Холоуей
Защо високите температури заплашват бъдещето на пармезана
Тръмп заяви, че ще направи обръщение към американците в четвъртък вечерта
ЕС се готви да ограничи социалните мрежи за децата