Наближава крайният срок за гласуване в надпреварата „Кмет на годината“ за 2025 г.

Остават още 5 дни, в които всеки гражданин може да подкрепи своя фаворит. Гласуването е отворено до 23.59 ч. на 5 октомври 2025 г. на платформата Kmetnagodinata.bg.
Регистрацията за гласуването става през профил в социалната мрежа Facebook, профил в Google или с друг имейл, като в последния случай вотът трябва да бъде потвърден през посочения имейл.
Категориите в конкурса „Кмет на годината“ 2025 са: „Кмет на годината“, „Кмет на гражданите“, „Градска среда“, „Смарт сити“, „Туризъм и култура“, „Спорт и младежки политики“, „Инвестиции и растеж“.
Във всички 7 категории на конкурса се гласува през цялото време от 25 септември до 5 октомври 2025 г. включително.
Победителите във всяка категория ще са трима - за малка, средна и голяма община, според населението в нея. Стара Загора попада в категорията голяма община, тъй като е население над 50 000 жители.
Победителите ще бъдат обявени на официалната церемония „Кмет на годината“ 2025 г., която ще се състои на 7 октомври 2025 г. в София и ще бъде излъчена по БНТ1.
Организатор на конкурса и церемонията е националната медия Kmeta.bg.
През 2025 г. онлайн надпреварата се провежда за 13-а поредна година.
Прочети цялата публикация




ОБЯВА за участие в XV конкурс за Националната литературна награда за български роман на годината „13 века България“ 2026
Локомотив София издига кандидатурата на Спас Делев за "Футболист на годината"
Безобразие, протест, джен зи и мръшляк са сред предложенията за дума на годината
Министър Гуцанов призова общините за пълна мобилизация в изпълнението на проектите за ремонт на домове за възрастни
Успешен старт на годината за Иван Иванов в мъжкия тенис
ЧНГ! Светът посрещна 2026 година
Косово през 2025 г.: Политическа криза, четири пъти избори и връщане на кметове сърби
Макс Верстапен стана пилот на 2025 година във Формула 1
София за последен път през 2025-а: къде да прекарате последния ден от годината
Решаваща година: Накъде Мерц води Германия
БДЖ осигурява допълнителни места за посетителите на фестивала „Сурва“ в Перник
Борисов с нападка срещу Радев: Президентът е като часовник с кукувичка
Арестуваха бивш футболист на Левски
Четвърти вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен, този път заради сделката с Меркосур
Трагедията на „Суходолска“ в София: Разследват за причинена смърт при професионална непредпазливост
Орбан за помощта към Украйна: Американците имаха разума да се оттеглят в правилния момент
Община Варна търси да назначи началник за градските празници
Русия започва рекордна продажба на валута и злато, за да запуши дупката в бюджета
БДЖ с допълнителни места за посетителите на фестивала „Сурва”