Иран оправда френско-германски младеж, обвинен в шпионаж - възможна размяна на затворници с Франция

Иран обяви днес, че е оправдал млад френско-германски гражданин, арестуван през юни в страната и обвинен в шпионаж, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Решението на съда идва в момент, когато Техеран може да освободи двама френски граждани, задържани през 2022 г., в замяна на освобождаването на иранска гражданка, арестувана във Франция.
Ленар Монтерло, 19-годишен, беше задържан на 16 юни в южен Иран, докато прекосявал страната с велосипед. Иранският външен министър Абас Арагчи заяви през юли, че той е извършил престъпление, без да уточни какво точно.
В решението си съдът посочва, че постановява оправдателна присъда, вземайки предвид правните принципи и съмненията относно това дали обвиняемият е извършил престъплението, за което му беше повдигнато обвинение.
На 11 септември иранският външен министър Абас Арагчи изненадващо обяви, че Франция и Иран са „в последната фаза“ на споразумение за размяна на френски затворници в Иран срещу иранка, задържана във Франция.
Прочети цялата публикация



Русия и САЩ обсъдиха нова размяна на затворници
The Times: Критикуват MI5 за "неадекватна защита" на Сергей Скрипали дъщеря му Юлия
Задържаха четирима души във Франция с подозрения за шпионаж в полза на Русия
Хондурас иска арест за помилвания от Тръмп бивш президент на страната Хуан Орландо Ернандес ВИДЕО
Кремъл: Путин и Тръмп няма да се срещат до края на годината, подготовката продължава
Да говорим за "Източна Европа", означава да признаем, че Путин е прав
Краят на една приказка - Ана Иванович е подала молба за развод
САЩ преобръщат историята
Жребият за Световното първенство по футбол през 2026 година в Северна Америка е ясен !
Моди постла червен килим за Путин въпреки натиска от Запада
AI бюлетин: Европейската комисия разследва Google; Метавселената на Зукърбърг е на изчакване; бг AI бодигард
Видео на живо: Заседанието на Народното събрание
Дебатират шестия вот на недоверие срещу кабинета „Желязков“
ЕС се договори за 90% намаление на парниковите емисии до 2040 г.
Депутати се бият в бразилския парламент за присъдата на Болсонаро
ДБ внасят в парламента промени в закона за НСО
Рокът е преди всичко музика
Китай е засегнат от бум на джаджи с изкуствен интелект
Алекс Николов започна силно в Шампионската лига