От 9 октомври започва ремонт на магистрала "Тракия" край Стара Загора
От 9 октомври, четвъртък, започва ремонт в платното за Бургас на 10 км от АМ „Тракия“ в област Стара Загора. Строително-монтажните работи ще са в участъка между 208-и и 218-и км, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента в посока Бургас и една лента в посока към столицата.
При интензивен трафик и за повишаване на безопасността ще се въвежда реверсивно движение. То предвижда две ленти за Бургас и една за София или две ленти за пътуващите към столицата и една в посока Бургас да бъдат организирани в зависимост от натовареността на движение. Тази организация на движение ще се прилага по преценка на „Пътна полиция“.
При изпълнение на ремонта ще бъде спряно движението по пътен възел „Стара Загора“ при 208-и км. Автомобилите няма да могат да преминават по пътните връзки от АМ „Тракия“ към път I-5 в посока Стара Загора, както и от първокласния път, идващ от Стара Загора и Хасково към магистралата в посока Бургас. Движещите се в посока от София към Стара Загора ще се пренасочват от п. в. „Чирпан Изток“ при км 184+709 по път II-66 до Стара Загора. Възможен обходен маршрут за пътуващите от Хасково и от Стара Загора в посока Бургас е по първокласните пътища I-5 Стара Загора - Казанлък и път I-6 Казанлък - Бургас.
Технологичният проект за ремонт на отсечката предвижда цялостна подмяна на асфалтовата настилка, отводнителни дейности, обновяване на знаците и ограничителните системи, нова маркировка и др. На обекта ще се работи ежедневно, за да завършат строително-монтажните работи възможно най-скоро. Прогнозният срок е 31 октомври. Ремонтните дейности са възложени по договора за текущ ремонт и поддържане на АМ „Тракия“ на „Автомагистрали“ ЕАД.
Припомняме, че в момента се ремонтира платното за Бургас в участъци от АМ „Тракия“ на територията на областите Софийска, Пазарджик и Сливен. В Софийска област строителни работи се извършват в 9-километров участък между 24-и и 33-и км. В област Пазарджик се ремонтират 8 км между 90-и и 98-и км, а в област Сливен - 11 км между 262-и и 273-и км.
Прочети цялата публикация




Шофьори чакат с часове, за да изминат 5 км: Ремонт блокира единствената връзка на Стара Загора с магистрала „Тракия“
Ремонт на магистрала „Тракия“ край Пазарджик ограничава движението
Километрични опашки: Ремонт блокира движението по пътя между Стара Загора и „Тракия“
Предизвикателството "Ком-Емине": Вижте опасностите и съветите
Димитър Бербатов се качва на театралната сцена, тръгва на национално турне със спектакъла "Разкодиране"
Заради аварирал камион временно e oграничeнo движението по автомагистрала „Тракия“ край Стара Загора
Фрезованият материал от ремонта на АМ „Тракия“ в област Стара Загора ще бъде предоставен на общините в региона
Завършиха ремонтите на АМ „Тракия“. Пуснато е движението в 10 км участък в област Стара Загора
Стоянка Балова: Централната избирателна комисия не очаква затруднения при провеждането на президентските избори с изцяло машинно гласуване
Кметът на Безмер Росен Русев иска КПП-та около селото
Трима убити и двама ранени при стрелба в заведение за бързо хранене в щата Айдахо
Германия призова ЕС да постави защитата на външните граници като абсолютен приоритет
БАБХ е затворил над 30 обекта по Черноморието, наложени са над 120 акта за нарушения
3-ма загинали, 18 ранени ранени при атентат пред луксозно московско заведение. Вътре генерал празнувал рожден ден
Голям празник е днес – на Илинден не се работи и не се ходи на плаж
Челен сблъсък с мотори: Младежи на 18 г. са с опасност за живота
Рекордно ниско ниво на Дунав: Прогнозите са през следващата седмица водното ниво да се понижи с още 2 сантиметра
Предупреждават за интензивен трафик на ГКПП Русе - Гюргево
Екологична тревога край Оман: Санкциониран танкер изпуска суров нефт в защитена морска зона